Toto je dôvod, prečo má moja mamina v kvetináčoch zapichnuté zápalky. Vďaka tomuto triku má tie najkrajšie a najzdravšie izbové kvetiny v okolí!

Lucia Mužlová

Takmer v každej domácnosti sa nachádzajú izbové rastlinky, ktoré nám zlepšujú náladu, ovzdušie a tiež celkový vzhľad nášho domu. Staráme sa o ne s láskou, no občas sa stane, že sa im prestane dariť a my len márne hľadáme dôvody prečo to tak je. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Dôvodov môže byť veľa, no dnes sa pozrieme na zúbok drobným škodcom, teda muškám, ktoré niekedy ani nevidíme voľným okom.

pixabay.com

Našťastie sa takýchto malých mušiek môžete veľmi ľahko zbaviť. Musíte však poznať tento trik. Všetko, čo budete potrebovať sú zápalky. Zapichnite dve hlavičkami smerom dole a nechajte medzi nimi vzdialenosť aspoň 5 centimetrov.

Po dvoch dňoch zápalky vyberte a nahraďte ich ďalšími dvomi. Po ďalších dvoch dňoch by ste už v okolí kvetu nemali vidieť žiadnu mušku.

pixabay.com

V hlavičke zápalky sa totiž nachádzajú zmesi fosforu a síry, ktoré sú pre mušky škodlivé. Takto jednoducho ochránite svoje izbové rastliny pred lietajúcimi škodcami.

Pozri aj: Po prečítaní tohto tipu som do mrazničky okamžite „poslala“ 1 kg citrónov. Keď zistíte o čo sa jedná, urobíte to isté

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc