Nie je to len klamstvo a skrývanie telefónu. Toto je 10 znakov, že vás partner podvádza, hovoria odborníci

Zuzana Fulopova

Foto: pixabay

Pravdepodobne každá z nás pozná neveru, či už z vlastnej skúsenosti, alebo z najbližšieho okolia. Je to delikátna záležitosť, ktorá sa len ťažko odhalí. Našťastie psychológovia a odborníci na správanie a reč tela sa zhodli na tom, že nevera sa dá odhaliť podľa niekoľkých 10-tich znakov správania sa.  Ktoré to sú? 

pixabay

Prichytený pri klamstve

Povedal vám niekedy váš priateľ, že bol s kamarátmi, pritom viete, že to tak nie je? Alebo vám zatajil nejakú dôležitú informáciu? Opakované klamstvo môže byť znamením, že váš partner vás môže podvádzať. Nevera obvykle zahŕňa veľa klamstiev a podvodov.

Nezaujíma sa o sex

pixabay

Ak začne zrazu váš intímny život stagnovať, zbystrite pozornosť. Rozhodne by ste si mali položiť otázku, prečo je tomu tak. Môže to signalizovať aj to, že jeho citové alebo sexuálne potreby sú uspokojované niekde inde.

Začne sa viac starať o seba

Odborníci tiež upozorňujú na zmenu celkovej vizáže. Je v poriadku, ak chce váš priateľ zapôsobiť v práci na niekoho dôležitého kvôli povýšeniu, ak však začne dbať až príliš na svoj zovňajšok, dokonca zmení šatník, nemusí to byť práve kvôli práci.

Je posadnutý svojim mobilom

pixabay

Pamätáte sa ešte ako ste sa tešili na jeho smsky, keď ste začínali spolu chodiť? Je prirodzené, že na začiatku vzťahu si dvaja zaľúbenci veľa píšu a stále kontrolujú mobil. Preto by ste rozhodne mali zbystriť pozornosť, ak začne byť váš partner neustále na mobile, dokonca aj vo vašej prítomnosti.

Zvláštne výdavky

pixabay

Všimli ste si náhodné bločky s vyššou sumou z reštaurácie, o ktorej ani neviete, že existuje, alebo zvláštne nákupy? Odborník tvrdí, že nevysvetliteľné nákupy nie sú hneď znamením, že vás partner podvádza, ale určite môžu byť podozrivé.

Výhovorky

Je prirodzené, že netrávite všetok svoj volný čas spolu. Ak však začne byť príliš často preč a dôvody jeho výletov začnú byť divné ospravedlnenia, až výhovorky, môže to byť signálom nevery.

Často sa vyskytuje v jeho blízkosti iná žena

Myslíte si, že ak by vás váš partner podvádzal nevedeli by ste o koho ide?Nemusí to byť vždy pravda. Ak váš partner často spomína inú ženu, alebo je často v spoločnosti jednej ženy, môže sa jednať o neveru. Nezáleží na tom, že by v tomto prípade mal byť človek opatrný, pretože pri zamilovanosti si prestanete dávať pozor.

Dáva vám dary a komplimenty

pixabay

Možno je to zo strany vášho partnera nezištné, ale častokrát to tak nie je. Pocit viny môže byť silným motivátorom. Tento pocit môže byť zmiernený tým, že sa k nič netušiacemu partnerovi správame viac láskavo, než obvykle.

Nájdete skutočné dôkazy

Psychológ tvrdí, že ak nájdete skutočný dôkaz nevery, väčšina neverníkov to poprie. Dokonca mnohí ľudia aj keď vidia dôkazy, jednoducho ich ignorujú. Ak sa vám stane takáto situácia, mali by ste byť priamy a rovno konfrontovať partnera.

Intuícia

Cítili ste niekedy, že niečo nie je v poriadku? Ak ste zaznamenali iné príznaky podvádzania a máte pocit, že sa niečo zmenilo vo vzťahu, určite to neberte na ľahkú váhu. Tieto intuície často ignorujeme, no neskôr sa zvyknú potvrdiť.

Čo robiť

pixabay

Samozrejme, každý vzťah je iný, a aj keď tieto znamenia môžu byť spojené s podvádzaním, nedá sa dokázať, že je vám váš partner naozaj neverný. Môže to znamenať aj to, že váš partner sa cíti neistý vo vzťahu z iného dôvodu. Každopádne dôležitá je vzájomná komunikácia.

womenshealthmag.com
0
Komentovať