Silná fotografia obletela svet: Staršia babička v slzách, ktorá si kvôli prázdnym regálom nemá kúpiť čo na jedenie

Kristína Hagarová

Foto: Twitter (Seb Costello)

V mnohých supermarketoch počas posledných dní nastala hotová apokalypsa. Ľudia nakupujú všetko, ako keby sa už k ničomu nemali nikdy dostať a tak sa potom veľmi často stáva, že sa k niečomu jednoducho nedostanete.

Silná fotografia seniorky

Ako uvádza portál Ladbible, niektorí ľudia sú jednoducho chamtivejší ako ostatní a nemyslia na to, že existuje aj množstvo ďalších ľudí, ktorí by chceli nakúpiť a nie je to len o nich.

V obchodoch vidíme prázdne regále a všetci veľmi dobre vieme, že ľudia nenakupujú len to, čo nevyhnutne potrebujú, ale robia si aj rôzne zásoby. Kvôli tomu sa občas proste stane, že si nemôžu ľudia nakúpiť veci, ktoré naozaj potrebujú.

Prestaňte hromadiť

Nedávno mnohých chytila za srdce fotografia staršej ženy v Austrálii, ktorá stála medzi prázdnymi regálmi, kde sa zvyčajne nachádzajú rôzne konzervované potraviny. Fotku zdieľal Seb Costello. Supermarkety po celom svete zavádzajú špeciálne nákupné hodiny pre starších ľudí, niektorí však tvrdia, že nie je dosť zásob. Austrálsky premiér vo veľkom upozorňuje ľudí na to, aby prestali hromadiť.

Nakupovanie v panike

Ako uvádza portál Bored Panda, ľudia nakupujú ako šialení všetko od toaletného papiera, cez kondómy až po mydlo. Ľudia sú schopní kvôli tovaru aj pobiť a keď ide o zamestnancov, zákazníci sa k nim často správajú úplne otrasne. Často zabúdajú, že aj tí, ktorí im tovar dopĺňajú, sú tiež len ľudia. Zamestnankyňa jedného zo supermarketov, Angela Breathet, sa vrátila zo svojej smeny v slzách. Posťažovala sa svojmu manželovi Allanovi.

Domov chodia v slzách

Povedala mu, ako ľudia kričia, nadávajú im a zaobchádzajú s nimi bez rešpektu. Ten sa nahneval a uprostred pandémie napísal na Facebooku pár silných slov. Zdôraznil, že napriek všetkému musíme stále zostať slušnými ľudskými bytosťami. Je veľmi smutné, že je potrebné to verejnosti pripomínať, ale každý by sa mal v tejto chvíli zobudiť a nemyslieť len na seba. V príspevku povedal, že všetci sebeckí zákazníci by sa mali hanbiť.


Predavačom by ste mali ďakovať

Pripomenul aj to, že jeho žena prišla domov v slzách a že by mali byť všetci jej a aj jej kolegom vďační. „Moja manželka prišla z práce a povedala, že toto nezažila ani počas vianočných sviatkov. Zvyčajne, keď príde domov, sa ma pýta, ako sa mám a rozprávame si o našom dni. No teraz len začala plakať. Takto by z práce nemal chodiť domov nikto,“ povedal. Prekvapené boli aj deti, ktoré si mysleli, že ich mama urobila v práci niečo zlé. Na Facebooku sa však dočkali krásnych slov podpory.

Silná fotografia seniorky

Ako uvádza portál Ladbible, niektorí ľudia sú jednoducho chamtivejší ako ostatní a nemyslia na to, že existuje aj množstvo ďalších ľudí, ktorí by chceli nakúpiť a nie je to len o nich. V obchodoch vidíme prázdne regále a všetci veľmi dobre vieme, že ľudia nenakupujú len to, čo nevyhnutne potrebujú, ale robia si aj rôzne zásoby. Kvôli tomu sa občas proste stane, že si nemôžu ľudia nakúpiť veci, ktoré naozaj potrebujú.

Prestaňte hromadiť

Nedávno mnohých chytila za srdce fotografia staršej ženy v Austrálii, ktorá stála medzi prázdnymi regálmi, kde sa zvyčajne nachádzajú rôze konzervované potraviny. Fotku zdieľal Seb Costello. Supermarkety po celom svete zavádzajú špeciálne nákupné hodiny pre starších ľudí, niektorí však tvrdia, že nie je dosť zásob. Austrálsky premiér vo veľkom upozorňuje ľudí na to, aby prestali hromadiť.

0
Komentovať