Čo o vašej osobnosti hovoria vaše chodidlá? Keď som si spravila tento krátky test, bola som prekvapená aký je výstižný

Monizz

Veľa sa hovorilo o čítaní z dlaní, o čítaní z tvaru nechtov, o čítaní z postavenia očí. No o vašej osobnosti vedia veľa napovedať aj vaše chodidlá. Nie je to žiadna hlúposť, tvar vašich nôh môže prezradiť mnoho z čŕt, ktoré sú vám blízke a možno si ich vôbec neuvedomujete. Týchto 10 typov nôh vás presvedčí o tom, že každý tvar chodidla čosi o človeku napovie. Tak schválne, platí to aj o vás?

Článok pokračuje pod videom ↓
nohy

diply.com

Rímska noha

Tzv. rímska noha je najčastejším typom nohy, alebo chodidla. Prsty sú v pomere k samotnému chodidlu primeranej veľkosti, pričom palec je najväčší. Ľudia s týmto typom chodidla majú tendenciu byť veľmi spoločenskí a úprimní. Často ich okolie považuje za charizmatických, takže sa neboja byť stredobodom spoločnosti a mnohí z nich sú podnikatelia, čo svedčí o ich sebavedomí a odvahe.

1
diply.com

Sedliacka noha

Keď majú všetky prsty takmer identickú dĺžku, pôsobia akoby mali obdĺžnikovú stopu. Od toho je odvodené aj ich pomenovanie, ide o tzv. sedliacke chodidlá. Ľudia s týmto typom chodidla majú tendenciu byť rozhodní a pokojní. Podobné vlastnosti sa v minulosti pripisovali sedliakom. Dodnes používame pojem „zdravý sedliacky rozum“, ktorý označuje rozvážneho a rozumného človeka. Majitelia takýchto chodidiel sú zväčša spoľahliví a praktickí.

2
diply.com

Grécka noha

Majitelia takýchto chodidiel sú známi ako ľudia ohňa. Charakteristickou črtou takejto nohy je rozšírenie druhého prsta, ktorý býva spravidla dlhší, než palec. Ľudia s gréckym typom nohy majú tendenciu byť ohniví, nadšení, motivujúci okolie. Grécku nohu mávajú často umelci a športovci, čiže zástupcovia kreativity a športového ducha. Podobne ako majitelia rímskej nohy, ani ľudia s gréckym chodidlom nemajú problém s pútaním pozornosti.

3
diply.com

Roztiahnutá noha

Tieto chodidlá pôsobia ako veľmi úzke, je to však len očný klam. Spôsobený je tým, že prsty idú akoby z kopca dolu. Palec je všeobecne najväčší zo všetkých prstov a smerom nadol sa veľkosť ostatných prstov rovnomerne znižuje. Ľudia s týmto typom chodidla si cenia svoje súkromie a sú tajnostkári. Neradi o sebe hovoria a takisto sú neradi na výslní. Môžu však byť náladoví a neraz aj impulzívni.

4
diply.com

Noha s ťažko oddeliteľným malíčkom

Existuje skupina ľudí, ktorá nedokáže oddeliť malíček na svojom chodidle od susedného prsta. Takíto ľudia majú radi rutinu a stereotyp. Tieto aspekty života im dodávajú pocit bezpečia. Sú veľmi spoľahliví a verní a ich okolie ich vníma ako vynikajúcich spoločníkov.

5
wikihow.com

Noha s ľahko oddeliteľným malíčkom

Na rozdiel od tých, ktorí malíček nedokážu oddeliť od susedného prsta, títo ľudia dokážu s malíčkom na nohe pravý opak. Často majú potrebu niečo vo svojom živote meniť. Rutina a stereotyp ich robia nešťastnými. Veľmi ľahko sa začnú nudiť a charakteristickí sú napríklad tým, že niekedy robia bláznivé veci. Oni to tak síce nepociťujú, no ich okolie má pocit, že im niečo chýba a preto na seba potrebujú pútať pozornosť.

6
wikihow.com

Zakrpatený malíček

Ľudia so zakrpateným malíčkom na oboch chodidlách bývajú často spurní a chcú mať vo všetkom pravdu. Za svojimi cieľmi idú bez ohľadu na ďalšie možné následky. Spoločnosťou sú vnímaní ako mimoriadne nekonvenční.

7
blog.auntyacid.com

Medzera medzi druhým a tretím prstom

Ľudia, ktorí majú postavenie prstov na chodidle také, akoby mali medzi prstami dieru, resp. medzi druhým a tretím prstom majú výraznú medzeru, dokážu oddeľovať svoje emócie od bežného pracovného života. Jednoducho povedané dokážu si udržiavať emocionálny odstup, čím si podstatne uľahčujú život.

8
blog.auntyacid.com

Naklonený tretí prst

Ľudia s nakloneným tretím prstom radi plánujú veci dopredu. Výsledkom tohto plánovania je dôslednosť a organizovanosť. Takmer vždy majú všetko pod kontrolou a to bez ohľadu na situáciu, v akej sa ocitnú.

9
blog.auntyacid.com

Úzka základňa na druhom prste

Základňa druhého prsta je úzka v porovnaní s hornou časťou špičky nohy. Pri takýchto osobách je pravdepodobné, že ide o expresívnych ľudí. Radi zveličujú a keď sú v dobrej nálade, vyžarujú okolo seba pozitívnu energiu. Vtedy ich okolie priam zbožňuje, naopak keď im náladu niečo pokazí, najlepšie urobíte, ak od takéhoto človeka odídete čo najďalej.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), diply.com

Najnovšie články