S manželkou sú spolu 33 rokov a má povesť najmilšieho muža v Hollywoode. Pre Toma Hanksa je dnešok výnimočný deň

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív/ Profimedia

Tom Hanks patrí medzi najpopulárnejších hercov svetového formátu a stal sa súčasťou množstva filmov, z ktorých väčšina sa stala hitmi. Dnes oslavuje 65 rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri tejto príležitosti sme si preto pripravili niekoľko zaujímavých faktov, ktoré ste o ňom možno nevedeli. Patrí medzi najmilších ľudí Hollywoodu, s manželkou sú spolu už 33 rokov a je vzdialeným príbuzným amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Toto a mnohé ďalšie zaujímavosti spísal portál Factinate.

Postava Woodyho

Existuje len málo animovaných filmov, ktoré sú populárnejšie ako Toy Story, Príbeh hračiek. Tom Hanks nadaboval postavu šerifa Woodyho a množstvo detí tú postavu miluje. Niekedy sú fascinované tým, že Woody a samotný Tom nevyzerajú podobne, no okamžite ho spoznajú práve podľa hlasu.

Bývalá manželka

Tom Hanks sa oženil so svojou láskou z vysokej školy, Samanthou Lewes v roku 1978. Mali syna Colina a neskôr sa im narodila dcéra. Rozviedli sa v roku 1987, no zostali priatelia. Keď neskôr Samantha dostala rakovinu, Tom jej zaplatil všetky účety za liečbu. Nakoniec však ochoreniu podľahla.

Jedna z najikonickejších postáv

Asi sa zhodneme, že väčšina z nás má Toma Hanksa zafixovaného ako Forresta Gumpa, za ktorého aj získal Oscara. Získal zaň 680 miliónov dolárov, čo z neho urobila jedného z najlepšie zarábajúcich hercov 90. rokov. Málokto však vie, že Tom si vopred za hranie vo filme nezobral žiadne peniaze. Bol si taký istý, že zarobí, že si nechcel nič zobrať.

Významné ceny

Vo veku 45 rokov sa stal najmladším hercom, ktorý získal cenu Amerického filmového inštitútu za celoživotné dielo, a to sa jeho kariéra ešte neskončila.

Zárobky

Je tretím najviac zarábajúcim hercom všetkých čias, hneď za Harrisonom Fordom a Samuelom L. Jacksonom. Len nedávno vyradil z tretej priečky Morgana Freemana.