Ostrá kritika kontroverzného erotického filmu 356 dní. Žiadajú jeho stiahnutie napriek tomu, že trhá rekordy

Kristína Hagarová

Foto: MovieStillsDB

V poslednej dobe sa stal veľkým hitom práve film 365 dní, ktorý sa ešte aj teraz drží na platforme Netflix na vrchole rebríčkov. Film porovnávali s populárnymi 50 odtieňmi sivej.

Článok pokračuje pod videom ↓

Film mal svojich obľúbencov aj odporcov, no len mnohí sa na to pozreli aj z obsahovej stránky. Ako však uvádza Vogue, speváčka Duffy sa proti filmu priam ostro ohradila, kritizovala už jeho samotné zverejnenie, ktoré podľa nej poukazuje na obchodovanie s ľuďmi, únos a znásilnenie. Speváčka bola 10 rokov mimo centra pozornosti a dôvod neskôr odhalila vo svojom príspevku na Instagrame.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duffy News 🇬🇧 #2020 (@duffynews),

Duffy si prešla peklom

Ako sme vás už informovali v inom článku, speváčka Duffy si prešla hotovým peklom, keď ju muž zdrogoval, uniesol a znásilnil. „Boli to moje narodeniny. Bola som zdrogovaná v reštaurácii, potom som bola zdrogovaná ešte štyri týždne a odcestovala som do zahraničia. Nepamätám si, že som nastupovala do lietadla. Bola som v hotelovej izbe a páchateľ sa vrátil a znásilnil ma. Pamätám si bolesť a snažím sa zostať pri vedomí v miestnosti potom, čo sa stalo. Bola som s ním zaseknutá v izbe ďalší deň,“ napísala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duffy News 🇬🇧 #2020 (@duffynews),

Na desať rokov sa odmlčala

„Keď zaspal, uvažovala som o úteku do susedného mesta, ale nemala som peniaze a bála som sa, že na mňa zavolá políciu, aby utiekol. Neviem, ako som mala silu vydržať tie dni. Cítila som prítomnosť niečoho, čo mi pomohlo zostať nažive,“ napísala. Neskôr s mužom odletela späť a všetko, čo vedela je, že je v nebezpečenstve. Podľa jej slov ju chcel zabiť, s čím sa jej priznal. Povedala, že sama nevie, ako sa jej podarilo ujsť. Bála sa však ísť na políciu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duffy News 🇬🇧 #2020 (@duffynews),

Kritizuje Netflix

Duffy teraz otvorene kritizuje Netflix za to, že vysiela film 365 dní. „Je mi ľúto, že Netflix poskytuje priestor pre niečo takéto, čo vykresľuje násilie a obchodovanie s ľuďmi ako sexy film. Neviem si predstaviť, ako mohol Netflix prehliadnuť, aké je to necitlivé a nebezpečné,“ adresovala v otvorenom liste šéfovi Netflixu Reedovi Hastingsovi. Množstvo ľudí taktiež predložilo petíciu, kde žiada odstránenie filmu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duffy News 🇬🇧 #2020 (@duffynews),

Ľudia tým trpia

Napriek kontroverzii bol film úspešný a je naplánované aj jeho pokračovanie. Film bol adaptovaný z románu poľskej spisovateľky Blanky Lipińskej a sleduje príbeh Laury, ktorú unesie šéf mafiánskej rodiny a dá jej rok na to, aby sa do neho zamilovala. „Neuvedomili ste si, že 365 dní prinieslo veľké zranenie tým, ktorí si touto hrôzou a bolesťou prešli. Všetko len pre zábavu a peniaze. Potrebujeme úplný opak, príbeh pravdy a nádejí.“ Minulý mesiac vydala speváčka svoju prvú skladbu po desiatich rokoch, River in the Sky, a tým sa vrátila na scénu.

Čo si o tomto kontroverznom filme myslíte vy? Mal by byť z Netflixu stiahnutý?