Toto sa stane s vašim telom, ak si na nohu nalejete trochu ústnej vody. Keď som to skúsila, o 30 minút neskôr som objavila poklad!

Monizz

Asi najslávnejšia ústna voda Listerine vyrobená po prvý krát ešte v minulom storočí dnes ženie úspechy v oblasti každodennej dentálnej hygieny, lenže aj v celkom iných oblastiach. Vyčistí a zničí toho ešte viac ako Coca-Cola a tak si právom zasluhuje svoj novodobý prívlastok, ekrazit medzi ekrazitmi.

takprosto.cc

Výrobcovia v minulosti možno mali v pôvodnom úmysle dostať na trh obyčajnú dezinfekciu. Potom sa nejakým nedopatrením dostali k ústnej vode a tak je dnes využitie tohto produktu hneď niekoľkonásobné. Predstavíme vám 8 neobvyklých spôsobov, pri ktorých bude ústna voda pre vás užitočnejšia, než všetky chemické prostriedky určené na rôzne účely.

Dezinfekcia rán

Porezali ste sa a nemáte doma peroxid vodíka, ani žiaden čistý lieh, s ktorým by ste ranu poriadne vydezinfikovali? Na tom nezáleží. Stačí, ak máte v kúpeľni na poličke ústnu vodu. Polejte si ňou ranu, zatnite zuby, poriadne zakričte a dezinfekcia je hotová. A stopercentne účinná!

Voda po holení

V prípade, že vášmu manželovi náhle došla voda alebo mlieko po holení, podajte mu pomocnú ruku a aplikuje ústnu vodu. Účinky vody po holení dokáže perfektne nahradiť.

mensdailylife.com

Univerzálny čistiaci prostriedok

Ak chcete, aby sa vaša podlaha a povrchy v domácnosti nielen leskli, ale boli aj dokonale čisté a dezinfikované, skúste do vody niekedy namiesto prostriedku na podlahy trochu ústnej vody. Svoj domov ochránite pred baktériami minimálne počas najbližších dní.

takprosto.cc

Prostriedok proti plesniam

 

Ústna voda dokáže účinne bojovať s plesňami v kúpeľni. Ak vám smrdia prostriedky na to určené, vyskúšajte niekedy aplikovať na zájdené miesta tento prípravok. Plesne začnú zliezať samé od seba.

takprosto.cc

Listerine dokonale odstraňuje pleseň na nechtoch. Len si potrite nechty na nohách tekutou, neoplachujte a nechajte pôsobiť polhodiny a po niekoľkých opakovaniach bude nepríjemné ochorenie porazené. Ak neveríte, odporúčame vyskúšať.

takprosto.cc

Starostlivosť o päty

Táto tekutina dokáže pomôcť v boji s hrubou a popraskanou kožou na pätách. Po jej aplikácii na päty vám koža dokonale zmäkne a vy ju môžete bez bolestí a zbytočných zárezov orezať.

takprosto.cc

Pleťová voda na akné

Ľudia s mastnou pokožkou a akné vedia, čo je to znášať nepríjemné pohľady. Ak máte kožné problémy, na ktoré nezaberajú ani tie najsilnejšie vodičky na pleť, skúste raz večer použiť ústnu vodu. Do rána budú hnisavé vyrážky suché a mastná koža bude o polovicu suchšia.

takprosto.cc

Liek na boľavé hrdlo

Ak máte pocit pálenia v hrdle, vypláchnite si ho ústnou vodou skôr, než choroba prepukne. Nemusíte si kupovať drahé spreje do hrdla, stačí kloktať ústnu vodu a tento ekrazit všetky baktérie a bacily z tela odoženie.

takprosto.cc

Toľko dezinfekčných vlastností a také využitie. My osobne by sme ústnu vodu používali na všetko, len nie do úst. Teda, pokiaľ by sme nemali v úmysle zničiť si zubnú sklovinu. Máte s touto ústnou vodou podobné skúsenosti? Podeľte sa s nimi v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

6
Komentovať