Mali herci pri natáčaní skutočný sex? Kontroverzný film 365 dní láme rekordy, z erotického filmu ženy šalejú

Kristína Hagarová

Foto: MovieStillsDB

Posledné týždne sa jednoznačne niesli v znamení veľkej filmovej novinky, ktorú predstavili naši susedia na streamovacej platforme Netflix. Erotická dráma s názvom 365 dní sa len krátko po uvedení stala jedným z najsledovanejších filmov.

Ako uvádza portál Forbes, film 365 dní trhá rekordy. Poľský erotický film sa stal na Netflixe totálnym hitom a mnohí ľudia ho porovnávajú s filmom 50 odtieňov sivej. Kým mnohí ľudia tvrdia, že ho totálne valcuje, niektorí fanúšikovia naopak tvrdia, že je to len nepodarená napodobenina kultovej série. 10 dní sa držal na vrchole rebríčka top 10 najsledovanejších filmov, čo sa predtým podarilo len filmu Spenser Confidential.

Foto: MovieStillsDB

Top najsledovanejší

Na Slovensku je tento film stále uvedený ako top 1 najsledovanejší film posledných dní. Mnohí ľudia však tento film považujú skôr za kontroverzný, a to kvôli samotnej dejovej línii. Portál Screenrant uvádza, že vzťah hlavnej hrdinky Laury a Massima je skutočne problematický a diváci by si to mali uvedomiť. Autorka knižnej predlohy, Blanka Lipińska, napísala tento román, pretože sa inšpirovala úspechom 50 odtieňov sivej.

Foto: MovieStillsDB

Film je veľmi kontroverzný

Hoci mnohým sa na prvý pohľad môže zdať, že film prináša istú dávku erotického vzrušenia, zdá sa, že portál to vidí inak. Príbeh sa sústreďuje okolo výkonnej manažérky Laury, ktorú počas výletu na Sicílii unesie mafián Massimo, ktorý sa na ňu už niekoľko rokov fixuje. Prostredníctvom nej sa potrebuje „vyliečiť“ z traumy, ktorú zažil, keď mu pred očami zabili otca. Práve spôsob, akým sa chce dostať opäť do normálu, je podľa portálu odsúdenia hodný.

Mnohí nesúhlasia s prezentáciou

Vo filme je veľmi tenká hranica medzi tým, čo je prijateľné a čo je neprijateľné správanie. Massimo je dominantý muž, ktorý Lauru zneužíva emocionálne aj fyzicky. Napriek tomu, že sa snaží ľuďom a aj jej nahovoriť, že nie je monštrum, pretože ju nezneužije, kým nebude ona chcieť, opakovane sa jej dotýka aj bez jej súhlasu. Medzitým je tu samozrejme fakt, že Lauru väzní proti jej vlastnej vôli. Jasné, že film je postavený na tom, že všetky veci, ktoré Massimo robí, sú vzrušujúce, no portál poukazuje na to, že v realite to takto nefunguje.

Foto: MovieStillsDB

Diváci sú šokovaní

Naznačujú napríklad na scénu, keď sa Massimo s Laurou zamkne v izbe a odmieta ju odtiaľ pustiť. Podobne je na tom aj scéna v sprche, kedy chce Laura odísť, no Massimo si ju násilím pritiahne. Portál tvrdí, že napriek tomu, že sa nás aj hudba snaží naladiť trochu inak, tento obraz by bol vhodnejší skôr pre hororový film. Ďalšou zaujímavosťou je podľa portálu CinemaBlend to, že mnohí ľudia neveria, že tento film nebol pôvodne nakrútený ako porno.

Foto: MovieStillsDB

Napriek tomu, že samotní tvorcovia filmu popierajú, že by sa na pľaci odohrával skutočný sexuálny styk, používatelia Twitteru nechcú uveriť tomu, že aspoň niektoré zo scén neboli reálne. Predstaviteľ Massima Michele Morrone tiež niekoľkokrát avizoval, že to bolo všetko len šikovné filmárske umenie a nič z toho nebolo skutočné. Jednoducho len šikovne oklamali všetkých divákov.