Princ Harry poprosil kráľovnú Alžbetu o láskavosť. Odpovede sa nedočkal a jeho žiadosť ignorovala

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Princ Harry a Meghan Markle navštívili národný cintorín v Los Angeles, aby tam položili kvety a pripomenuli si tak sviatok venovaný pamiatke vojakom a veteránom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Obyvatelia Británie si takto pripomínajú ľudí, ktorí bojovali v prvej a druhej svetovej vojne. Ako informuje portál Mirror, vojvoda a vojvodkyňa položili kvety z vlastnej záhrady na hroby dvoch vojakov Commonwealthu a bolo vidieť, že vzdávajú úctu všetkým, ktorí obetovali svoje životy za našu slobodu. Harry desať rokov pôsobil ako kapitán v britskej armáde a veniec položil aj k obelisku, kde je nápis: „Na pamiatku tých, ktorí ponúkli svoje životy na obranu svojej krajiny.“

Harry a Meghan
Foto: archív TASR/AP

Kráľovná žiadosti nevyhovela

Za fotografie na cintoríne si však vyslúžili niekoľko uštipačných poznámok. Meghan a Harry mali na tvári rúška, ktoré si dali dole, keď boli sami. Harry si tiež zobral niekoľko medailí, ktoré dostal za služby v armáde. Harry sa mal pôvodne spýtať či by mohol niekto v jeho mene položiť veniec v Londýne. Bolo to prvý raz, čo sa obradu spolu so svojou rodinou nezúčastnil, práve kvôli pandémii koronavírusu.

Foto: profimedia

Kritika

Times však uviedol, že Harryho prosba bola zamietnutá preto, že už viac nie je zástupcom monarchie. Pre princa Harryho predstavuje tento sviatok veľmi veľa, pretože je to pre neho okamih úcty a nádeje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Mirror (@dailymirror),

Meghan a Harryho pri tejto príležitosti nafotil fotograf Lee Morgan. Podľa niekoľkých zdrojov ho mala zavolať samotná Meghan. Z toho dôvodu mnohí ľudia obviňujú pár z toho, že sa len snažia o publicitu a ich konanie je neúprimné.