Kráľovská rodina vydala dôležité rozhodnutie: Po smrti kráľovnej Alžbety zakázali túto vec

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Kráľovská rodina zakázala opakovateľne vysielať zábery z pohrebu kráľovnej Alžbety II. Panovníčka skonala vo veku 96 rokov 8. septembra v zámku Balmoral.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, po desiatich dňoch smútku sa vo Westminsterskom opátstve konal štátny pohreb za účasti 2000 hostí. Podľa odhadov si pohreb v televízii pozrelo viac ako 4 miliardy ľudí. Niektoré scény a momenty z obradu sa už v televízii nebudú nikdy vysielať. Ide o dohodu, ktorú Buckinghamský palác uzatvoril s televíziami.

Foto: Profimedia

Niektoré scény už v televízii neuvidíme

Podľa správ boli BBC, ITV News a Sky News kontaktované členmi kráľovského personálu a požiadali ich, aby zo svojho spravodajstva v budúcnosti vystrihli časti, kde sú zachytení jednotliví smútiaci členovia kráľovskej rodiny, takisto aj video muža, ktorý sa vrhol na rakvu kráľovnej.

Foto: TASR/AP

Kráľovský personál osobitne rozhodne o každej scéne a podľa všetkého množstvo nariadi vystrihnúť. Potom ich už na televíznych obrazovkách nikdy neuvidíme. Mnohí ľudia tento krok vnímajú ako cenzúru a zbytočný krok, pretože väčšina ľudí si jednotlivé klipy aj tak uložila.