William a Kate sa nepotešili. Princ George už vie, že jeho otec bude kráľom a toto povedal svojim spolužiakom

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Princ George už zďaleka nie je malým chlapcom, ktorý nevie, kde je sever. V skutočnosti si práve teraz naplno uvedomuje, že jeho starý otec je kráľom a že jeho otec sa ním raz stane tiež.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Ladbible, sa takýmto argumentom snažil urovnať hádku na ihrisku. Napriek tomu, že má 9 rokov, je si dobre vedomý svojej pozície. Jeho otec, princ William, je priamy následník trónu a podľa kráľovskej expertky a autorky Katie Nicholl nedávno povedal jednému spolužiakovi, aby si dával pozor. Jeho otec bude totiž kráľom.

Reprofoto: Instagram (katemiddletonprincessofwales)

Vie, že jeho otec bude kráľom

Katie vo svojej novej knihe The New Royals hovorí, že William a Kate sa snažia vychovávať svoje deti a hlavne princa Georga, s ohľadom na povinnosti, ktoré ich v budúcnosti čakajú. Zároveň však nechcú, aby si kvôli tomu mysleli, že sú niečo viac ako ostatní ľudia. Nedávno vraj malý George na ihrisku jednému spolužiakovi povedal: „Môj otec bude kráľom, takže si radšej dávaj pozor.“

Foto: profimedia

Skončila sa jedna éra

Aj keď to niektorí ľudia označili za trochu drzé, je fakt, že má pravdu. Deti rastú a hlavne malý George si pomaly začne naplno uvedomovať, čo ho v budúcnosti čaká. Zatiaľ sa však zameriava len na to, že kráľom sa raz stane jeho otec. Niektorí odborníci na kráľovskú rodinu sú teraz veľmi skeptickí a nevedia, čo majú očakávať. So smrťou kráľovnej sa skončila jedna éra a aj keď kráľ Karol nepatrí medzi neobľúbených členov rodiny, väčšiu popularitu má jednoznačne jeho syn.

Foto: TASR/AP

V súvislosti s novým kráľom sa menia aj podoby bankoviek, mincí a poštových známok. Keďže Karol sa veľmi zaujíma o životné prostredie a klímu, predpokladá sa, že mince a bankovky s kráľovnou Alžbetou a kráľom Karolom budú v obehu spolu. Rovnako ako známky, pri ktorých sa najprv minú zásoby a až neskôr sa začnú používať len tie s podobizňou kráľa Karola.