Veľká záhada po smrti kráľovnej Alžbety je vyriešená. Toto mnohým ľuďom vŕtalo v hlave

TASR

Foto: TASR/AP/Flickr/NSW State Archives

Kamila, manželka britského kráľa Karola III., vo štvrtok osobne odovzdala desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii, a poskytla tak nový domov týmto hračkám, ktoré priaznivci zanechali ako poctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II.

Článok pokračuje pod videom ↓

TASR správu prevzala z tlačovej agentúry Reuters. Smútiaci v septembri po panovníčkinej smrti položili viac ako tisícku Paddingtonov a iných plyšových medvedíkov medzi množstvo kvetinových vencov a odkazov, ktoré boli zanechané pred kráľovskými palácmi a v parkoch v Londýne či Windsore.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily)

Kamilu sprevádzali známi herci

Plyšové medvedíky boli profesionálne vyčistené. Kamila, kráľovná manželka, navštívila materskú školu Barnardo’s Nursery vo východnom Londýne, kde usporiadala „medvedí piknik“ s marmeládovými sendvičmi a deťom porozdávala Paddingtonov. Sprevádzali ju herci Hugh Bonneville a Madeleine Harrisová, ktorí vo filmových adaptáciách detských kníh o Paddingtonovi hrali pána Browna a jeho dcéru Judy.

Spojenie kráľovnej a medvedíka

Cesty medvedíka Paddingtona – známeho z rovnomennej knihy i filmu – a kráľovnej Alžbety II. sa spojili vo videoklipe, ktorý bol nakrútený pri príležitosti kráľovninho platinového jubilea. Ide o scénku, keď Alžbeta II. prijala – počítačovo animovaného – medvedíka v Buckinghamskom paláci, kde spolu pili popoludňajší čaj. Jeden druhému sa pritom zverili, že pre každý prípad pri sebe vždy nosia marmeládový sendvič – kráľovná vo svojej legendárnej kabelke a Paddington pod klobúčikom.

AP svojho času konštatovala, že kráľovná, ktorá zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov po 70 rokoch vládnutia, i medvedík Paddington sa po zverejnení tohto videa – v júni – stali „britským národným pokladom“.