12 princípov kráľovskej výchovy, ktoré by mali brať na vedomie všetci rodičia! Najviac ma šokovalo, že kráľovské deti nemusia…

KatkaR

Podľa rozprávok, ktoré našim deťom čítame pred spaním, spávajú kráľovské deti na hodvábnych vankúšoch, jedia zo zlatých tanierov, nosia vyberané oblečenie a najdrahšie šperky a o upratovaní sa im nemusí ani snívať. Avšak zamysleli ste sa niekedy nad tým, či je naozaj všetko tak, ako v rozprávkach? Slávny malý princ George a princezná Charlotte, deti vojvodu a vojvodkyne z Cambridge, sú vychovávané trochu inak.

Článok pokračuje pod videom ↓

#12 Titul nie je dôvodom na lenivosť a nečinnosť

V rodine vojvodu a vojvodkyne je iba jedna opatrovateľka, ktorá im pomáha s ich potomstvom. Všetky ostatné rodičovské aktivity sú v plnej réžií oboch rodičov – či už ide o kŕmenie, kúpanie alebo prechádzky s deťmi.

#11 Rešpektovanie práce iných ľudí

Ako sme spomínali v úvode, možno by ste si mysleli, že malí členovia kráľovskej rodiny majú iba samé príjemné povinnosti, že sa vôbec nemusia starať o upratovanie svojich vecí a že za nich všetko urobí služobníctvo. Nuž ale, opak je pravdou. Pravnúčatá kráľovnej Alžbety II. sú odmalička vedené k tomu, aby si vážili prácu. Či už je to práca vynaložená vojvodkyňou na prípravu večere alebo pravidelná údržba kráľovskej domácnosti, o ktorú sa stará služobníctvo – deti musia vedieť, že človeka šľachtí akákoľvek práca. Preto berú na vedomie, že nemôžu odmietať jedlo a byť vyberaví, rovnako ako aj to, že si po sebe musia pozbierať rozhádzané oblečenie.

#10 Rodina je najdôležitejšia životná priorita

Malý princ sa o svoju mladšiu sestričku Charlotte stará naozaj príkladne a vo všetkom jej pomáha. Napriek ich mladému veku, obaja súrodenci poznajú tradície svojej rodiny a pravidelne chodia navštevovať i hrob svojej babičky, princeznej Diany. Kate a William sa snažia so svojimi deťmi tráviť čo najviac času – George rád rozoberá rôzne témy so svojím ockom a Charlotte zase pomáha maminke pri varení. Napriek zaužívaným tradíciám, deti sedia počas večere pri jednom stole s dospelými. Spoločná večera je naozaj skvelým spôsobom a príjemným zakončením dňa, kedy si s celou vašou rodinkou môžete zhrnúť, čo ste počas dňa prežili.

#9 Každý má právo slobodne vyjadriť svoje myšlienky a pocity

Kate a William sa neprestajne snažia rozvíjať emocionálny intelekt svojich detí a držia sa pravidla, že keď ich niečo znepokojuje alebo trápi, mali by sa o to vedieť podeliť a nedržať to v sebe. Samozrejme, netýka sa to iba negatívnych, ale rovnako i pozitívnych pocitov.

#8 Vzdelávanie je prvoradé

Ak vašim deťom čítane kníh príliš nevonia, skúste spomenúť, že medzi vášnivých čitateľov patria napríklad aj najmenší kráľovskí potomkovia. Charlotte a George tiež radi navštevujú aj rôzne výstavy a múzeá a ich obľúbeným je Prírodopisné múzeum v Londýne.

#7 Láska k športu je nevyhnutná

Známeho porekadla “v zdravom tele zdravý duch,“ sa držia aj Kate a William. Vojvodkyňa obľubuje pozemný hokej a William hráva futbal, basketbal i pólo. Ich ratolesti síce v súčasnosti ešte aktívne nešportujú, avšak ich rodičia sú si istí tým, že aj v tejto oblasti budú v budúcnosti nasledovať ich kroky.

#6 Človek by mal na verejnosti vždy dodržiavať etiketu a dobré spôsoby, a to bez ohľadu na vek

Deti, dokonca aj tie kráľovské, si plne uvedomujú. že ak sa na verejnosti budú správať neslušne, rozmaznane alebo budú ich prejavy hrubé či drzé, môžu na účasť na spoločenských podujatiach a udalostiach jednoducho zabudnúť. Rodičia ich v takomto prípade nechávajú doma.

#5 Nezabúdajte na relax

Oddychovať môžete napríklad aj pri tvorivej a zábavnej činnosti, ktorá bude baviť vás, i vaše deti. “Síce si ešte nedolámali kosti, ale vždy sa o to snažia. George neustále pobehuje po dome, zhadzuje veci a skáče. Prosím, povedzte mi, že to po nejakom čase bude ľahšie,“ smeje sa princ William. 

#4 Fyzické tresty sú vylúčené

Nezáleží na tom, čo vaše dieťa urobilo, ako zle sa správalo alebo čo nevhodné povedalo. Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge zásadne nepoužívajú žiadny typ fyzického trestania. Majú svoje vlastné metódy, ktorými sa snažia vyriešiť takéto situácie. Keď má malý princ zlú náladu alebo záchvat hnevu, Kate to vyrieši svojsky – začne napríklad hlasno spievať alebo sa hodí na zem a začne kričať. Zvyčajne to zaberá a deti sa takmer hneď upokoja. Alebo ich to možno šokuje natoľko, že aj zabudnú, prečo sa vlastne hnevali.

#3 Tablety a počítače sú hračky pre dospelých

publicdomainpictures.net/ pixabay.com

George a Charlotte trávia väčšinu svojho voľného času vonku, kde jazdia na bicykloch alebo skáču do kaluží. Moderná elektronika v ich rukách je zakázaná. Ich rodičia si totiž myslia, že tablety, smartfóny a laptopy sú hračky určené pre staršie ročníky, zatiaľčo lopty, švihadlá a vonkajšie aktivity sú najlepšími pomocníkmi rozvíjajúcimi detskú fantáziu a predstavivosť.

#2 “Áno“ rozprávkam

pixabay.com

Sledovanie televízie je v kráľovskej rodinke povolené, avšak iba vo vyhradenom čase. Kráľovské deti už dokonca majú aj svoje obľúbené rozprávky – princezná Charlotte chce často sledovať rozprávku Prasiatko Peppa a George si najradšej pozrie Požiarnika Sama. Ak aj vy patríte k milovníkom rozprávok, napriek tomu, že už nie ste dieťa, nehanbite sa pridať sa niekedy k vašim ratolestiam a zasmiať sa na dobrej rozprávke.

#1 Rozumná spotreba ako životný štýl

View this post on Instagram

🌸

A post shared by Little Shop (@_alittleshop) on

View this post on Instagram

Happy Birthday Prince George!!

A post shared by Princess Charlotte (@hrhcharlotte_cambridge) on

Konzumný spôsob života nie je kráľovskou rodinou príliš preferovaný. Prejavuje sa to najmä v odmietaní najnovších módnych a luxusných trendov. Princ George a princezná Charlotte nosia často oblečenie, ktoré patrilo v detskom veku ich rodičom, či dokonca ich strýkovi Harrymu. Sympatické, čo myslíte?

Považujete takýto spôsob výchovy za správny alebo by ste volili iný prístup a metódy? Využívate niektoré zo spomenutých princípov aj vy? Napíšte nám.

zdroj: babskeveci.sk (Katka R.)