Obrovské gesto pre chlapca trpiaceho autizmom. Český zubár sa kvôli nemu prezliekol za pandu

Gabriela Kinčoková

V dnešnom svete chýba ľuďom úsmev. Taký ten úprimný úsmev bez pretvárky. Niektorí ľudia berú vyčarovanie úsmevu na tvári ako svoje poslanie. Jedným z takých je aj český zubár, ktorý bol ochotný sa prezliecť za pandu, len aby mohol vyšetriť chlapca trpiaceho autizmom. Ľudí, ako je on si treba vážiť, pretože myslia na hlavne na druhých.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tí, čo majú vo svojom okolí človeka trpiaceho autizmom určite dobre vedia, že pri tomto ochorení môže byť aj tá najbanálnejšia činnosť veľmi náročná. Vezmite si napríklad ošetrenie práve u zubára? Deti trpiace autizmom reagujú na okolitý svet úplne odlišne a aj preto by sme mali voliť iný prístup aj my, ako ľudia, ktorí s nimi prichádzame do kontaktu.

Tento milý pán doktor sa mohol zachovať úplne inak. Mohol to byť obyčajný doktor, ktorý by len vyšetril ďalšieho svojho pacienta. Vybral si však priateľský, hravý a citlivý prístup. Je vidieť, že je pre neho práca poslaním. Nie je to len o obyčajnej kontrole a následnom zabuchnutí dverí s takmer nepočuteľným „dovidenia“.

Tento zubár chcel, aby chlapcovo vyšetrenie dopadlo bez akýchkoľvek komplikácií a preto sa aj so svojou ženou prezliekli za milé zvieratká, ktoré mali chlapca upokojovať počas celej doby vyšetrenia. Z tohto úsmevného vyšetrenia vznikla aj táto fotografia. Nechýbajú pozitívne reakcie a jednu má pán doktor aj od nás. Klobúk dole!


 Pozri aj: Pohlavie dieťaťa závisí od otca. Vedci majú odpoveď na to, ktoré gény dedíme od matky, a ktoré od otca

Gabriela