Facebook nechce, aby ste ju videli. Žena zdieľala silnú fotografiu z pôrodu a vyslúžila si obdiv, ale aj pohoršenie (NSFW)

Lucia Mužlová

Ako to už býva zvykom, kontroverzné témy vedia ľudí rozdeliť. Čo ale v prípade kontroverznej fotografie, kde sa aj sociálna sieť Facebook rozhodla, že ju zmaže? Pôrod je absolútne prirodzená vec, aj keď stále sa nájdu ľudia, ktorých jednoducho poburuje.

Článok pokračuje pod videom ↓

Odvážna žena sa rozhodla zverejniť fotografiu z pôrodu, ktorá samozrejme nie je pre každého. Detailne zachytáva novorodenca vychádzajúceho z vagíny. Facebook sa rozhodol túto fotografiu vymazať a taktiež žene zablokovali účet na celých 30 (zbytočných) dní.


https://www.instagram.com/p/BC8WyXTytXI/?taken-by=birthphotographer

„Fotografia bola v súlade s pravidlami Facebooku. Neobsahovala úplne detailné nahé telo, zadok, pohlavné orgány alebo nejaký sexuálny akt. Toto sú pravidlá, ktoré Facebook má, no nerozumiem, prečo obmedzil mňa. Dokonca mi prišla správa, že na mojom profile nebude nič zverejňované,“ povedala Morag Hastings, autorka fotografie.

To nás vedie k myšlienke, že vlastne aj pôrod je považovaný za niečo škaredé, nechutné, neprístupné, sexuálne, urážlivé a poburujúce. Je naozaj takáto fotografia dôvod na to, aby sa ženy hanbili?

Je úplne prirodzené, že pôrod v niekom vyvoláva nepríjemné pocity. Ako sa však máme cítiť „vo svojej koži“ a prirodzenejšie ohľadom tejto témy, keď budú takéto fotografie odstraňované? Mali by sme sa ako ženy hanbiť za to, že dáme život našim deťom, a že so svetom chceme zdieľať silné momenty?


https://www.instagram.com/p/0-2EriytT3/?taken-by=birthphotographer

Zoberte si mamičky, ktorých nie je málo, a zdieľajú fotografie svojich detí, ktoré sú v plavkách alebo len slabo oblečené. Je to pre spoločnosť tolerantnejšie? Určite áno. Dnes už nie je problém na sociálnych sieťach nájsť fotografie detí, ktoré sú síce úplne nevinné, no len pre určitú časť publika.

Zastávame názor, že fotografie pôrodu nie sú pre každého, ale je to zachytenie snáď tej nadprirodzenejšej veci na svete. Určite by nemali spoločnosť poburovať takýmto spôsobom.

Pozri aj: Namiesto materského mlieka mu dávali len vegánske. Nezodpovední rodičia sa postarali o smrť vlastného dieťaťa

Lucia M., womenshealthmag.com