Pamätáte si Večerníček? Rumunská babička žije v domčeku, ktorý sa na drevenicu z našej milovanej rozprávky náramne podobá

Michaela

Kto by si hneď nespomenul na ten rozprávkový domček z Večerníčka? Na Deduška a Dunča, ktorí si spolu spokojne nažívali v idylickej drevenici. Jeden taký domček sa dokonca nachádza aj u nás, na východnom Slovensku, je ale bohužiaľ neobývaný. Aj na ten rumunský sa turisti chodia s radosťou pozerať. Jeho návštevu im ale spríjemní teta Julika, ako ju dedinčania volajú.

Článok pokračuje pod videom ↓
domcek z vecernicka
almaimotthona.hu

Jej celé meno je Iuliana Campeanová a ako sama tvrdí, neprejde jediný deň, aby sa niekto na jej drevenicu neprišiel pozrieť. Chodia sa naň pozerať turisti z celého sveta. Oživil sa tu tak aspoň trochu turistický ruch a nejeden turista jej už odporučil, aby začala dokonca vyberať vstupné.

Drevenica je súčasťou dvesto rokov starého statku v dedine Rastoci. Nachádza sa v idylickom prostredí, v okolí nájdete nádherné botanické záhrady či ukrytú jaskyňu Cuciulat. Verili by ste, že v drevenici, v ktorej teta Julika žije, nebola nikdy zavedená elektrika, plyn ani tečúca voda? Aj bez všetkých týchto vymožeností, pre nás bežných vecí, sa však dožíva v zdraví naozaj krásneho veku. Je z nej vitálna deväťdesiatnička.

domcek z vecernicka 2
almaimotthona.hu

Turistov na domčeku láka najmä jeho netradičný tvar a slamená strecha, ocitajú sa zrazu na úplne inom miieste, na aké sú zvyknutí. Išli by ste aj vy navštíviť túto rozkošnú drevenú chalúpku alebo ste boli pozrieť našu drevenicu z Večerníčka?

zdroj: babskeveci.sk (Michaela), almaimotthona.hu

Najnovšie články