Deti dostali na domácu úlohu napísať list. Žiak zo Slovenska začal slovami: Milý zlý koronavírus…

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Teach For Slovakia)

Žiaci základných a študenti stredných a vysokých škôl sú doma a nikto presne nevie, kedy sa opäť vrátia do lavíc a do prednáškových miestností. Samotní učitelia nevedia, ako majú situáciu riešiť, no napriek tomu sa snažia dať svojím žiakom úlohy, ktoré majú riešiť.

Nie je jednoduché byť so svojím dieťaťom doma. O to ťažšie je venovať sa učeniu, keď má samotný rodič prácu z domu a popritom sa ešte aj stará o domácnosť a celej rodine varí. Každý si preto musí nájsť systém, ktorý mu najviac vyhovuje a toho sa držať. Nič iné v tejto situácii nezostáva. Facebooková skupina Teach For Slovakia zverejnila na svojej stránke príspevok od učiteľky druhákov, ktorá svojim žiakom za úlohu dala napísať list. Väčšina detí napísalo svojim starým rodičom, až na jedného žiačika, ktorý sa vynašiel a pobavil ľudí na internete.

List napísal koronavírusu

List totižto adresoval koronavírusu a dal mu teda poriadne pocítiť, čo si o ňom skutočne myslí. „Milý zlý koronavírus! Dúfam, že sme sa ešte nestretli a ani sa nestretneme! Ty a tvoj kamoš mor ste veľmi zlé choroby! Chcem ti poďakovať, že nie som v škole, ale už sa začínam doma nudiť. Chýba mi niekoľko spolužiakov aj pani učiteľka. Hnevám sa na teba, že nemôžem ísť plávať ani vidieť sa so starkými. Prajem ti, aby si sa hneď zbalil a odišiel!“ napísal.

Deti musia byť kreatívne

Chlapček ďalej nakreslil aj niekoľko obrázkov, ktoré znázorňujú koronavírus a aj iné choroby. V komentároch si, samozrejme, našiel množstvo fanúšikov, ktorí boli pobavení z toho, ako sa žiak vynašiel a zhodli sa na tom, že deti sú skutočne plné nápadov. Spýtali sme sa na názor slovenskej učiteľky a podľa nej deťom musíme dať potrebný priestor na rozvoj, a to hlavne teraz, keď sú doma.

Zachovať systém je dôležité

Dôležitý je však systém a režim. „Deti si musia uvedomiť, že aj keď sú doma, neznamená to, že majú prázdniny. Určite však od nich nemôžeme čakať, že budú dodržiavať pevný rozvrh ako v škole,“ povedala a zároveň dodala, že deti doma veľmi veľa vecí rozptyľuje a keďže rodičia sa musia venovať aj svojej práci a domácnosti, nie je reálne, aby s nimi preberali všetko do takej miery, ako sa preberá v škole. Dôležité je však každý deň trénovať, aby deti „nezaspali“. Vzdelanie je dôležité a k tomu by sme mali viesť všetky deti.

0
Komentovať