Juraj Loj svojím posledným tancom dojal porotcov aj divákov. Jeho tanec a slová v sebe niesli silné posolstvo

Dana Kleinová

Reprofoto: TV Markíza

Posledný tanec 9. série Let’s Dance spôsobil potoky sĺz. Od dojatia plakali porotcovia i diváci. Získalo si ich nielen vystúpenie jedného zo súťažiacich, ale aj jeho slová.

Článok pokračuje pod videom ↓

Herec Juraj Loj bol od začiatku jedným z favoritov na výhru a titul víťaza mu unikol len o chlp, získal však niečo iné – srdcia divákov. Vo finále spolu s Natáliou Horváthovou tancovali so živým hudobným sprievodom a namiesto dospelých tanečníkov ich sprevádzali tí detskí. V tomto kole mali možnosť tancom vyjadriť osobné posolstvo a tomuto páru sa to rozhodne podarilo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Let’s Dance (@letsdance.markiza)

Všetkých dojali

Juraj a Natália tancovali na skladbu „Vtáky“ od Richarda Autnera, ktorý ju prišiel zaspievať aj naživo. Neskôr sa k vystúpeniu pridali aj detskí tanečníci a emócie gradovali. Na konci ich vystúpenia si tak diváci v publiku i porotcovia len pretierali oči od sĺz a bolo vidieť, že v nich vystúpenie tohto páru zarezonovalo.

To však nebolo všetko. Juraj totiž neskôr v rozhovore vysvetlil, prečo zvolili práve túto skladbu a jeho slová boli rovnako emotívne, ako jeho tanec. V publiku bolo vidieť dojatú Zuzku Šebovú, ale tiež vypadnuté súťažiace – speváčku Tinu či Petru Dubayovú.

„Ja som tak šťastný, že Riško odobril tú skladbu, pretože táto skladba, si myslím, že absolútne vystihuje túto dobu a presahuje nás všetkých a myslím, že každý si v tom našiel niečo iné. Ja ak môžem vysvetliť, ja som si ju vybral práve preto, pretože ja v tých vtákoch vidím symbol detí, ktoré raz vyletia z toho hniezda a je na nás, aký svet, aký život im pripravíme a aké hodnoty im odovzdáme, preto som chcel, aby tam odznelo, že hodnota slobody nie je len tak. A to nám odovzdali naši rodičia, naši prarodičia, za čo im veľmi pekne ďakujem a treba si to vážiť. Ako je napísané v knihe Malý strom, ak chcete vidieť svet taký, aký je, pozerajte sa naň detskými očami,“ prezradil Juraj.

Najnovšie články