Ich deti z dedičstva neuvidia zrejme nič. 10 celebrít, ktoré sa rozhodli svoj majetok radšej darovať charite

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (theofficialsting/aplusk)

Existuje veľmi veľa slávnych hviezd, ktoré majú priam miliardový majetok. Niektorí to chcú všetko nechať svojim deťom, ale existuje aj veľmi veľa hviezd, ktoré dajú peniaze na charitu.

Hoci to možno niekomu príde ako veľmi radikálne, existuje skutočne veľmi veľa bohatých ľudí, ktorí svojim deťom nenechajú alebo nenechali vôbec nič. Portál Brightside informoval hneď o niekoľkých z nich.

Ashton Kutcher a Mila Kunis

Tento pár hercov sa rozhodol vychovávať svoje deti bez luxusu a tak, aby sa naučili hodnote vecí. Taktiež vyhlásili, že nezdedia vôbec žiadne peniaze. Ashton povedal, že keď nastane ten správny čas, všetko venujú na charitu. Povedal tiež, že keď vyrastú a budú chcieť začať podnikať, podporia ich, ale nechcú ich povzbudiť tým, že nebudú nič robiť a len čakať na dedičstvo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ashton Kutcher (@aplusk),

Simon Cowell

Porotca z obľúbenej šou taktiež vyhlásil, že nedá svojmu synovi žiadne dedičstvo, ale peniaze nechá nejakej charite, ktorá pomáha deťom a psom. Chce dať svojmu synovi príležitosť, aby sa mu darilo, ale chce taktiež, aby dosiahol úspech sám.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @simoncowell,

Sting

Britská rocková hviezda prišla z veľmi chudobného a zanedbaného detstva a zhromaždila veľké bohatstvo. Povedal však, že tak ako on, tak aj jeho deti budú musieť tvrdo pracovať, aby si zarobili na živobytie. Nechce im nechať žiadne fondy, ale musia sa naučiť vedieť pracovať a jeho deti to vedia a rešpektujú. Keby však mali problémy, pomohol by im.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sting (@theofficialsting),

Elton John

Talentovaný hudobník Elton John sa taktiež pripojil k zoznamu slávnych Britov, ktorí sa rozhodli nenechať všetky peniaze svojim deťom, ale venovať veľkú časť z majetku charite. „Samozrejme, chcem nechať svoje deti vo veľmi solídnom finančnom stave, ale nechcem im všetko dať na striebornom podnose. To by zničilo ich život.“ Dodal taktiež, že je dôležitý rešpekt k peniazom aj k práci.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Elton John (@eltonjohn),

Gordon Ramsay

Jeden z najdôležitejších mužov v gastronómii sa vďaka programom MasterChef USA, MasterChef Junior a Hell’s Kitchen stal hviezdou. Nemá však v úmysle nechať svojim deťom všetky peniaze, ktoré zarobil. Nechce ich totižto pokaziť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gordon Ramsay (@gordongram),

Mark Zuckerberg

Zakladateľ sociálnej siete Facebook sa stal miliardárom skôr ako mal 32 rokov a dnes je jeho majetok viac ako 72 miliárd. Väčšinu svojich peňazí však nenechá svojim deťom. Počas života chce darovať svoje peniaze na rozvoj ľudského potenciálu a podporu rovnosti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mark Zuckerberg (@zuck),

Jackie Chan

Umelec, herec a producent chce polovicu svojho majetku po smrti darovať charite, čo znamená, že určite nechce zanechať deťom všetky peniaze. O svojom synovi taktiež povedal, že ak bude schopný si poriadne zarobiť vlastné peniaze, bude to super, ale ak nie, nebude zbytočne míňať tie jeho.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jackie Chan 成龍 (@jackiechan),

Kirk Douglas

Kirk Douglas je už po smrti, no ani jeho syn Michael ani ďalšie z jeho detí, nedostalo ani cent z jeho dedičstva. Väčšinu svojho majetku dal na charitu a veľmi veľa peňazí dal aj svojej nadácii, ktorú založil spolu s manželkou v roku 1964.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michael Douglas (@michaelkirkdouglas),

George Lucas

Režisér známej ságy Star Wars a Indiana Jones je otcom štyroch detí, no tie nezdedia väčšinu jeho majetku. Lucas podpísal dohodu, kde sľúbil, že polovicu jeho majetku venuje zlepšovaniu vzdelávania.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený my husband (@thesandhater),

Barron Hilton

Barron Hilton, syn zakladateľa hotelovej ríše Conrada Hiltona, zomrel v roku 2019. Jeho obrovské bohatstvo vo výške viac ako miliardy dolárov neskončilo v rukách detí a vnúčat, ale 97 % išlo jeho nadácii Hilton Foundation. Svojim dedičom nechal len 3 percentá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paris Hilton (@parishilton),

Čo si o takýchto rozhodnutiach myslíte?

2
Komentovať