Nový zvrátený trend dráždi všetky ženy. Mamičky si pred pôrodom nanášajú hrubé vrstvy make-upu, aby vyzerali pekne

Gabriela Kinčoková

Foto: flickr

Pôrod je jedna z najťažších vecí v živote ženy. Okrem toho, že je veľmi bolestivý a náročný, je obrovským šťastím pre každú ženu. Ako však roky plynú, tak sa mení aj doba a ľudia v nej. Kedysi boli budúce mamičky šťastné len keď mohli svoje dieťa priniesť na svet. Dnes sa ženy pred pôrodom viac trápia o všetky veci naokolo ako o samotný pôrod. Najnovším trendom je dokonalý make-up počas pôrodu.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexisjayda (@alexisjayda) on

Pozor, nie je reč o jednoduchom make-upe ako je vodeodolná špirála a balzam na pery. Dnes si ženy robia veľmi výrazné a dokonca v niektorých prípadoch až prehnané líčenie len preto, aby vyzerali na fotkách z pôrodnice čo najlepšie. Počas jednej štúdie sa výskumníci pýtali žien, prečo sa tak trápia o svoj zovňajšok pred pôrodom. 31% z opýtaných odpovedalo, že nechcú na fotografiách z pôrodnice vyzerať vyčerpane a unavene. Na fotke môžete vidieť mladú blogerku Alexis, ktorá dokonca natáčala make-up tutoriál tesne pred pôrodom.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lindsay Bryan (@glamandgab) on

Samozrejme, nie len Alexis, ale aj iné ženy na sociálnych sieťach sa prezentujú takýmito fotkami. Je na nich vidieť, že nenechajú na sebe nič, čo by mohlo zničiť ich povesť „dokonalých“ žien.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by L e e A n n J a r r e l l (@leeannjarrell) on

Niektoré ženy sa maľovali pred pôrodom napríklad preto, aby sa zabavili a zabudli na nepríjemnú bolesť z kontrakcií. Tvrdia, že ich to veľmi rozptýlilo a chvíľu na nič nemysleli. „O 7:30 som išla do nemocnice a na pôrod som čakala 10 hodín. Epudurálku som dostala okolo 8:30 a potrebovala som sa zabaviť, aby som nemyslela na bolesť z kontrakcií,“ povedala pre BBC známa make-up artistka Alaha Karimi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by M A K E U P B Y A L A H A™️ 🇦🇫 (@makeupbyalaha) on

Samozrejme, je veľmi dôležité, aby to ženy konzultovali so svojimi lekármi. Môže sa stať, že sa vyskytne alergická reakcia na jednotlivé produkty. Existuje mnoho prípadov, kedy si ženy dokonca do pôrodnice zavolajú vizážistku, ktorá im s make-upom pomôže. Reakcie na sociálnych sieťach boli veľmi zmiešané. Niektoré so ženami súhlasia a myslia si, že je to veľmi dobrý nápad. Ženy sa môžu takýmto spôsobom odreagovať pred bolesťou. Iní ľudia tvrdia, že je to choré a dnešné ženy už nevedia čo so sebou. Čo si o tom myslíte vy?

boredpanda.com