Aby nevznikli klebety, vyšiel s pravdou von rovno pred fanúšikmi. Spevák svetového formátu absolvuje náročnú transplantáciu

Lucia Mužlová

Foto: archív TASR

Určite vám nemusíme predstavovať obľúbeného a známeho amerického speváka a multiinštrumentalistu, hviezdu popu a soulu, Stevieho Wondera. Už ako dieťa bol talentovaný a postupne sa stal jedným z najkreatívnejších a najobľúbenejších hudobníkov konca 20. storočia a to napriek svojmu hendikepu. Krátko po narodení totiž oslepol. 

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stevie Wonder (@steviewonderlegacy) on

Nedávno sa začali šíriť klebety, že čelí veľkým zdravotným problémom. Šuškalo sa, že nie je fyzicky v poriadku a podstupuje rôzne liečby. O žiadnej chorobe ale nebola ani zmienka. Spevák nechcel, aby vznikali klebety, preto na poslednom koncerte, ktorý sa konal cez víkend predstúpil pred fanúšikov a rozhodol sa prehovoriť. Stevie Wonder oznámil, že na jeseň podstúpi transplantáciu obličky, uviedla agentúra AP.

Oznámenie urobila 69-ročná hudobná legenda pred návštevníkmi svojho sobotňajšieho koncertu v Anglicku. Wonder uviedol, že urobí ešte tri koncerty a potom v septembri pôjde na spomínanú operáciu. Povedal, že má darcu a dodal, že „všetko bude dobré“, za čím nasledovalo masívne povzbudenie od publika. Spevák vyhlásil, že nechcel, aby sa jeho fanúšikovia dozvedali klebety. Nedávno sa totiž objavila správa, že čelí vážnemu zdravotnému problému. Wonder vystupoval ako súčasť letného koncertu v londýnskom Hyde Parku. Divákom povedal, že je tam, aby sa s nimi podelil o svoju lásku a poďakoval im za tú ich. Na koncerte odzneli hity ako Superstition, I Wish či I Just Called To Say I Love You.

TASR

Najnovšie články