12-ročného chlapca chce súd odpojiť od prístrojov, jeho otec dostal infarkt. Prípad zasiahol celý svet

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Posledné týždne svetom rezonuje prípad Archieho Battersbeeho, 12-ročného chlapca, ktorého musí rodina odpojiť od prístrojov. Tvrdia, že poškodenie jeho mozgu je nezvratné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, rodina sa chce teraz odvolať na Európsky súd pre ľudské práva po tom, čo súd rozhodol, že Archieho majú lekári odpojiť od prístrojov, pretože jeho stav sa nezvráti. Archie je v kóme po tom, čo utrpel katastrofické poranenia mozgu. Súd rozhodol o jeho odpojení od prístrojov už v júni a spor sleduje celý svet.

Prípad sleduje celý svet

Archie sa zranil doma, kedy začal jeho boj o život, avšak aj boj jeho rodičov. Archie je už od apríla na prístrojoch v kóme. Lekári, ktorí sa o neho starajú však tvrdia, že by ho mali odpojiť od prístrojov. Rodičia Hollie Dance a Paul Battersbee s tým nesúhlasia a chcú, aby liečba pokračovala. Obrátili sa na súd, ale neuspeli.

Foto: profimedia

Rodičia o neho bojujú

Nemocnica avšak rodine prisľúbila čas, aby sa so situáciou vyrovnali, oni sa však rozhodli inak a obrátili sa na Európsky súd pre ľudské práva. Aby toho nebolo málo, pred súdom dostal Archieho otec Paul infarkt a súd aj tak pojednávanie neodvolal.

Rodičia sú nešťastní a veria tomu, že stav ich syna sa zlepšuje a čoskoro by bol schopný dýchať úplne sám. Ukončenie jeho liečby lekári posunuli o 48 hodín, čo chcú rodičia využiť a bojovať o jeho život ďalej.

Najnovšie články