Ďalšie dva nové príznaky covidu, ktoré by ste nemali prehliadať. Ak sa objavia u vás, otestujte sa

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Koronavírus sa opäť ozýva a počet nakazených narastá aj na Slovensku. Popredný profesor teraz varoval ľudí, aby si na sebe všímali dva nové príznaky. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Independent, profesor Tim Spector, zakladateľ aplikácie Covid Zoe varoval, že hlavnými príznakmi koronavírusu sú v súčasnosti bolesť hrdla, ktorá je najčastejšie hlásený príznak, ale aj veľká ranná únava, a to dokonca aj po výdatnom spánku.

Pozor na tieto dva príznaky

Podľa štatistického úradu sa počet infekcií koronavírusom v Spojenom kráľovstve sa za týždeň zvýšil počet infikovaných o 7 %, čo je najvyšší počet od polovice apríla. „Ak spozorujete tieto dva príznaky, mali by ste predpokladať, že ide o covid. V súčasnosti je dvakrát viac prípadov koronavírusu ako bežného prechladnutia,“ povedal profesor.

Foto: unsplash

Dochádza k veľkému počtu reinfekcií

„Príznaky sú takmer rovnaké, okrem všeobecne oveľa väčšej únavy a bolesti hrdla. Dúfajme, že táto vlna sa čoskoro skončí. Ak môžete testujte sa. Ak sa nemôžete otestovať, pri akomkoľvek znaku choroby sa držte ďalej od iných ľudí, kým sa budete cítiť lepšie.“ 

Podľa novej štúdie sa zdá, že varianty BA4 a BA5 fungujú tak, že obchádzajú existujúcu imunitu a niekedy ju neutralizujú, preto nie je prekvapením, že prípady stúpajú. Podľa dostupných informácií dochádza k veľkému počtu reinfekcií.

Najnovšie články