Očkovaciu lotériu čaká obrovská zmena. Správa, ktorá mnohých Slovákov určite nepoteší

Hyriaková Kristína

Reprofoto: RTVS

V mnohých ohľadoch kontroverzná očkovacia lotéria sa najprv dostala do povedomia kritikou obrovskej sumy, ktorú môžu zapojení vyhrať, neskôr pravidlami a situáciami, na ktoré mnohí neboli pripravení. 

Najnovšie sa však očkovacia lotéria dostáva opäť do povedomia kritikou. Tento raz kvôli zmene vysielacieho času. Ako uvádza portál Media Boom, televízna sledovanosť lotérie je poriadne vysoká a pravidelne dosahuje až 800-tisíc divákov. Tento program je medzi všetkými televíziami najsledovanejší a predbehol aj hlavné komerčné programy roka. RTVS však vysielací čas tejto relácie o niekoľko týždňov zmení.

Uvedenie novej relácie

Dôvodom je uvedenie novej relácie Pečie celé Slovensko, ktorá sa dostane do vysielacieho hlavného času, čo je nedeľa 20:30. Očkovacia lotéria sa tak presunie a štartovať bude najskôr o 21:30 a končiť o 22:30. V nedeľnom hlavnom vysielacom čase však diváci zvyknú po 22:00 odchádzať od obrazoviek, keďže mnohí sa chystajú na nový pracovný týždeň.

Nesprávny krok?

Reláciu Pečie celé Slovensko má moderovať Juraj Bača spolu s Milanom „Juniorom“ Zimnikovalom. Ako uvádza portál Čas.sk, posledné štyri časti očkovacej lotérie, od 10.10. až do 31.10. uvedie RTVS až po relácii Pečie celé Slovensko. Či to ovplyvní sledovanosť, môžeme len hádať, isté však je, že Slováci spokojní nebudú. Relácia sa taktiež míňa svojmu účelu, keďže denný počet vakcinácii od augusta, kedy relácia začala, nestúpa, ale naopak, klesá.

Najnovšie články