Vybrali ho vďaka neodolateľnému úsmevu. Tvárou novej reklamy je 1-ročný chlapček s Downovým syndrómom

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (lovethatsurpasses)

Nevieme veľmi ovplyvniť, akým smerom sa bude vyvíjať náš život. Práve preto sa niekedy stane, že sa nám nenarodí zdravé dieťatko. Napriek tomu, že je to nočná mora každého rodiča, je to niečo, s čím sa človek proste musí naučiť žiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Napriek tomu, že mnohí ľudia majú obavy z toho, že sa im narodí dieťa, ktoré bude mať Downov syndróm, život sa vtedy ani zďaleka nekončí. Možno to budete mať vy a aj dieťa o niečo ťažšie, napriek tomu musíte myslieť na to, že vždy môžete urobiť úplne čokoľvek, aby ste si život užili.

Dôkazom je aj mamička Sarah Lowry, o ktorej informoval portál Metro. Jej syn Emmett sa narodil s Downovým syndrómom, no ona sa rozhodla, že si založí blog a Instagram, aby podporila rodičov s deťmi s dieťaťom ako má ona.

Chlapček robí modela

Z Emmetta sa však stal model, ktorý už prvý rok svojho života nafotil luxusné detské odevy značiek DokATot a Tenth & Pine. 29-ročná Sarah pracuje ako zdravotná sestra a verí tomu, že aj to, že sa Emmett stal modelom, prispeje v zvýšeniu verejnej akceptácie detí s Downovým syndrómom. „Keď sme sa dozvedeli o diagnóze, bola som v 13 týždni tehotenstva. Veľmi som sa bála, ako to celé bude… Ale ako rodič chcem naučiť spoločnosť vnímať a prijímať deti ako Emmett také, aké sú a nie ako deti so zdravotným postihnutím,“ povedala matka dvoch detí.

Fotky z každodenného života

„Fotila som náš každodenný život a našu rodinu a jedného dňa som označila na fotografii Gap Kids, pretože mal Emmett na sebe jeden z ich svetrov. Pýtali sa či by to mohli uverejniť na svojej stránke a mali viac ako milión sledovateľov, takže sa mi to zdalo masívne. Bola to obrovská pomoc a mám pocit, že vtedy nastal neuveriteľný zlom.“ Povedala taktiež, že bola veľmi prekvapená z toho, ako veľmi ho na internete prijali.

Zatiaľ je všetko v poriadku

Obaja, Sarah a aj jej manžel Dallas pripustili, že mali obavy z toho, aký bude život s dieťaťom s Downovým syndrómom. Vedeli, že ľudia sa na Emmetta môžu pozerať inak. Vo všeobecnosti však má Downov syndróm za následok určitú úroveň poruchy učenia a rozdiely vo fyzickom vzhľade dieťaťa. Emmett zatiaľ však plní „limity“ dieťaťa tak rýchlo, ako aj iné batoľatá. Vedie šťastný a normálny život a práve to chce Sarah zdôrazniť na svojom Instagrame.

Zbierajú sa fanúšikovia

Samozrejme však bola nadšená, keď sa začali zbiehať fanúšikovia, a to napriek tomu, že pôvodne chcela zdieľať len fotografie z ich rodinného života a písať blog, aby podporila ďalšie rodiny. „Chcem ukázať, že to nie je také strašidelné, ako by mohlo byť. Emmett je veľmi šťastný a veľmi milujúci, tak ako každé iné dieťa. Vždy rozsvieti miestnosť a vždy sa usmieva, miluje byť v blízkosti ľudí,“ povedala.

Posolstvo je nádherné

V súčasnosti sa však stáva tvárou pre značky DockATot a Tenth & Pine. Tieto dve spoločnosti posielajú produkty zadarmo, výmenou za fotografie, kde ich má na sebe. Sarah však povedala, že nevie, prečo Emmetta značky vybrali a jeho popularita asi súvisí s jeho nádherným úsmevom. „Skutočnosť, že ho spoločnosti oslovili kvôli posolstvu, ktoré z toho ide, je naozaj skvelá. Ako mama vidím jeho hodnotu a som šťastná, že túto správu môžem posunúť ďalej. Emmet sa na každého, koho vidí, usmieva. Všetci mi hovoria, aký je roztomilý. Som naozaj hrdá na to, čo spolu robíme.“

Najnovšie články