Najpopulárnejšie video roka 2019. Takto utešoval chlapec s Downovým syndrómom plačúceho chlapčeka s autizmom

Kristína Hagarová

Foto: Twitter (StanceGrounded)

Deti sú tie najčistejšie a najúprimnejšie stvorenia, ktoré na tejto zemi sú. Deti, ktoré sa narodili iné ako ostatné a trpia rôznymi syndrómami či psychickými chorobami alebo postihnutiami, sú však ešte bezprostrednejšie.

Portál Unilad informoval o videu, ktoré sa stalo počas niekoľkých dní virálne. Učiteľ na škole v Mexiku nakrútil na video chlapca s Downovým syndrómom, ktorý sa pokúsil upokojiť a utešiť svojho spolužiaka, ktorý zase trpí autizmom. Mnohí ľudia video zdieľali a komentovali náklonnosť a empatiu, ktorú môžete z videa cítiť.


Ľudia s Downovým syndrómom sú jedineční a nemalo by sa o nich hovoriť ako o ľuďoch, ktorí sú chorí alebo o tom, že trpia. Mnohí ľudia zdieľali svoje zážitky s príbuznými alebo aj s cudzími ľuďmi, ktorí ho majú. Väčšinou sa vždy hovorí o obrovskej empatii a o veľkom srdci, ktoré nemá žiaden iný človek. To, čo vyžaruje z videa, sa dotklo všetkých ľudí, ktorí poznajú deti so špeciálnymi potrebami. „Ak ťa nikdy neobjal človek s Downovým syndrómom, nikdy si nezažil skutočné objatie… Sú to krásni ľudia a všetci by sme sa od nich mali učiť,“ napísal jeden komentujúci.

Identita chlapcov nie je známa, teraz ich však pozná skutočne celý internet.