Omladzujúce účesy: 12 najlepších účesov nielen pre ženy po 40-tke

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Stereotyp. Niekedy máme pri našich vlasoch pocit, že sme do neho upadli. Buď nosíme dlhé roky krátke účesy, dlhé účesy, vrkoč či jednu a tú istú farbu. Ak aj vás postihol pocit, že potrebujete okamžite zmenu, možno vás inšpiruje dnešný článok. Zmena je život a niekedy je veru žiadaná ako soľ. Skúste zmeniť svoj účes. Dodá vám to sebavedomie a svieži pocit na srdci, aj na duši. A nezabúdajte, že nesprávne zvolený krátky účes vám môže pridať aj 5 rokov na výzore. Stále však tvrdím, že sme všetky krásne, no niekedy neuškodí si trochu pomôcť.

Krátke mikádo. Univerzálny účes, jednoduchá „údržba“ a pekný, moderný strih.

ucesy1
takprosto.cc

Jemné a nevinné pixies . Tento účes sa perfektne hodí pre všetky kontúre tváre a pre ženy každého veku.

ucesy2
takprosto.cc

Účes ala „bob“ zrejme nikdy nevyjde z módy.

ucesy3
takprosto.cc

Pod bradu a bez ofiny. Veľmi žiadaný účes, pri ktorom je najdôležitejšia práve dobre zvolená dĺžka. Vo výsledku budete vyzerať veľmi elegantne.

ucesy4
takprosto.cc

Pod bradu s ofinou. Tento účes urobí aj z tej najnevinnejšej dámy tak trochu flirtujúcu „dračicu“.

ucesy5
takprosto.cc

Dopostupna. Najlepšia voľba, ak chcete dodať vlasom trochu objemu.

ucesy6
takprosto.cc

Dopostupna so stredne dlhými vlasmi. Ideálny kompromis. Tento účes vám umožní vyzerať dobre, upravene a štýlovo v každej situácii.

ucesy7
takprosto.cc

A ešte je to aj jeden z najobľúbenejších účesov známych žien Hollywoodu.

ucesy8
takprosto.cc

Dokonca ani kučery nie sú prekážkou.

ucesy9
takprosto.cc

Nedbalé vlny. Nepotrebujete veľa stylingových prípravkov a za pár minút vykúzlite osviežujúci look.

ucesy10
takprosto.cc

Platinová vs. šedivá. Veľmi trendy farba. Pamätajte si, že za šediny sa nikdy netreba hanbiť. Je to jednoducho súčasť našich životov a skúseností, ktoré rokmi naberáme. Tento odtieň môže vyzerať naozaj veľmi žensky. Dokonca vám prezradím, že som ho istú dobu nosila aj ja.

ucesy11
takprosto.cc

Ultra krátky účes. Hodí sa najmä dámam s útlou a štíhlou postavou. Ráno aspoň nebudete tráviť dlhé chvíle v kúpeľni, však?

ucesy12
takprosto.cc

Ako môžete vidieť na fotografiách, všetky kratšie účesy sa vyznačujú jemnosťou, jemnými obrysmi a vyzdvihujú najmä to, čo je na nás, na ženách, krásne. Hlavne nevyzerajú umelo a ani príliš preplácane. Tak čo, idete do kratšieho strihu? Jednoduchosť, ľahkosť a jemnosť – hlavné zásady, ako vyzerať o pár rokov mladšie. Skúste túto inšpiráciu ukázať aj svojej kaderníčke. Určite spolu niečo vymyslíte.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc