Vieme, aké počasie nás čaká na Vianoce 2022. Toto však mnohých ľudí vôbec nepoteší

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Vianoce sú tu už o pár dní a zdá sa, že mnohí netrpezlivo čakali na to, ako sa bude vyvíjať počasie. Ako sa však zdá, tak ani tento rok sa bielych Vianoc nedočkáme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, naše územie sa momentálne nachádza vo veľmi studenom vzduchu a teploty klesajú poriadne nízko. Už čoskoro sa však blíži zmena počasia a teploty pôjdu vyššie. Už v utorok budeme pociťovať teplejší vzduch a teploty sa budú pohybovať od -2 až +3 °C a zmiernia sa aj nočné mrazy. Potom však príde ešte výraznejšie oteplenie.

Teploty budú stúpať

Pár dní pred Vianocami prídu teploty, ktoré budú nad hranicou dlhodobého normálu. Už vo štvrtok, 22. decembra budú teploty stúpať a na mnohých miestach nebude mrznúť ani v noci. Do našej oblasti príde sychravé, upršané a teplé počasie. Vo štvrtok a v piatok sa budú teploty pohybovať od +1 do +9 °C.

Štedrý deň bude veľmi teplý, podľa aktuálnych predpovedí bude deň oblačný a upršaný, a to aj na horách. Zdá sa, že teploty budú stúpať až na +4 až +11 °C. Počas Vianoc nám teda teplé a vlhké prúdenie prinesie zrážky, avšak len dažďové, a to aj na horách.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk