Nevďačná dcéra hodila svoj nový peračník do koša. Mama jej za to dala lekciu, na ktorú nezabudne dokonca života

Kristína Hagarová

Foto: Facebook/Haley Hassell

Je priam neuveriteľné, aké množstvo vecí pokladáme za samozrejmosť. V dnešnej dobe, ktorá je naozaj plná konzumu je ľahké pre množstvo detí, aby brali všetko ako niečo, čo im patrí. A tak je to aj so školskými potrebami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Bored Panda informoval o matke, ktorá svojej dcére udelila lekciu, na ktorú nikdy v živote nezabudne. Slobodná mamička Haley Hassell z Floridy, kúpila svojej dcére Presleigh nádherný ružový peračník. Bola presvedčená o tom, že bude z peračníka nadšená, avšak namiesto vďačnosti povedala, že to je hlúpe, pretože ho má už veľa spolužiakov. Darček vyhodila do koša. Hoci sa Haley veľmi nahnevala, ovládla svoje pocity a za svoju reakciu si na sociálnych sieťach vyslúžila množstvo chvály.

Nevďačnosť dcéry ju nahnevala

Išla do papiernictva a svojej dcére kúpila obyčajný priesvitný obal na ceruzky. „Myslela som si, že sa mi už parí z uší, pretože som sa naozaj snažila nestratiť nervy pre toto dieťa, ktorému sa snažím dať všetko, čo potrebuje a teraz toto. Avšak, vedela som, že ju vždy učím, aby bola vďačná a vedela, aké šťastie má. Preto som sa rozhodla dať jej malú lekciu,“ napísala na sociálnej sieti. Keď domov doniesla obyčajný priesvitný obal, peračník už nebol taký zlý. Na to však už bolo neskoro.

Ľudia sú z jej reakcie nadšení

Haley jej povedala, že peračník, ktorý vyhodila, má z koša vytiahnuť, pretože ho podarujú dieťaťu, ktoré ho potrebuje. Buď vyberie podľa toho, že rodičia nemajú peniaze, alebo podľa toho, že im v rodine chýba mama či otec. Vysvetlila jej, že šťastie, ktoré má ona, nie je samozrejmosť a takisto nie sú ani veci, ktoré dostáva. Napriek tomu, že dcérka plakala a chcela peračník naspäť, Haley nepovolila, a preto teraz do školy chodí s obalom.

Mamička, ktorá potrebovala pomoc

Jej príspevok zaujal ľudí z celého sveta. Ozvala sa jej mamička z Arkansasu, ktorá jej písala, že s jej rozhodnutím súhlasí, pretože ona sama nemá za čo deťom kúpiť pomôcky, preto jej peračník poslala. Okrem toho jej poslali aj ďalšie školské potreby, ktoré potešili školákov v štvrti, v ktorej žije.

Čo si myslíte o rozhodnutí mamičky?