POZOR: Nosíte gumičku bežne na ruke? Keď zistíte, čo sa stalo tejto žene, okamžite s tým prestanete

Hyriaková Kristína

Foto: pexels

Najmä v lete si väčšina žien rada dáva vlasy do copu alebo do drdola, aby jej nebolo až tak veľmi teplo. Práve preto zvykneme mať vždy po ruke gumičku, často na zápästí. Metro však informuje o žene, ktorej to spôsobilo fatálne následky.

47-ročná Lisa McLennan nosila na zápästí gumičku tak dlho, ako si pamätá. Povedala však, že gumičku okolo zápästia nosila každý jeden deň po dobu 30 rokov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Craftation Handmade (@craftation_handmade),

Zlozvyk mala celých 30 rokov

Nemala predstavu, že to na nej zanechá trvalé následky. Lise bol diagnostikovaný syndróm karpálneho tunela, ktorý bol spôsobený tlakom na nervy v jej zápästí. Mamička štyroch detí z Kanady teraz žije v bolesti nielen v zápästí, ale celkovo na ľavej strane jej tela, kde nosila gumičku hodiny každý deň po dobu 30 rokov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa invisibobble Nordic (@invisibobblenordic),

Varovala ju pracovníčka v obchode

Keď začala mať bolesť v zápästí, myslela si, že ide o artritídu, až pokiaľ jej raz niekto nepovedal, aby prestala nosiť gumičku. Neskôr si udrela palec a pri  vyšetrení jej spravili aj testy na syndróm karpálneho tunela. „Bola som v obchode, keď mi žena, ktorá tam pracovala povedala, aby som prestala nosiť gumičku na zápästí. Bola som prekvapená, no potom mi vysvetlila, že jej to povedal neurológ, pretože to môže spôsobiť rôzne problémy,“ povedala.

Bolesti v zápästí aj na ľavej strane tela

Ukázalo sa, že mala pravdu a teraz Lisa trpí extrémnymi bolesťami v zápästí, ale aj na celej ľavej strane, kde jej bolesť vystreľuje. Lisa teraz informuje o svojom príbehu, aby informovala aj ostatné ženy. „Vždy, keď som nemala gumičku vo vlasoch, mala som ju na zápästí,“ povedala.

Varuje ostatné ženy, aby sa poučili z jej chýb

„Teraz som si vedomá toho, že by som to nemala robiť, no napriek tomu, keď upratujem a nájdem niekde gumičku, automaticky si ju dávam na zápästie. Potom len precitnem a hovorím si, čo to preboha zase robím.“ Všetkým ženám odkazuje: Nerobte to. Aj keď len raz za čas, jednoducho sa tomu vyhnite, môžete takto predchádzať skutočne bolestivému ochoreniu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Solti Boglárka (@bglrkslt),

Ktorá z vás nosí gumičku na zápästí pre prípad, že by si potrebovala uviazať vlasy? Príbeh Lisy by vám mal byť dostatočným varovaním, ako sa tohto zlozvyku zbaviť.

Najnovšie články