Jackpot 122 miliónov eur v anglickej lotérii vyhrala slovenská predavačka. Napriek tomu si kúpili auto z druhej ruky

Kristína Hagarová

Foto: TASR

Mysleli ste niekedy na to, aké by to bolo, keby ste vyhrali v lotérii? Mnohí ľudia veria, že sa im to podarí a hoci to je väčšinou len zbožné želanie, nikdy neviete, ako to nakoniec vypáli.

Asi ste zachytili príbeh Steva Thomsona a jeho manželky, Slovenky Lenky pred pár týždňami prekvapil mnohých ľudí. Vyhrali jackpot EuroMillions v hodnoze 105 miliónov libier (122 miliónov eur), ale napriek tomu podľa Ladbible tvrdia, že sa cítia normálne. Lenka sa živí ako predavačka v supermarkete a spolu so Steveom, ktorý podniká v stavebníctve, majú tri deti. Najprv si mysleli, že vyhrali 122-tisíc, no neskôr sa ukázalo, že ide o milióny.

Kúpili si ojazdené auto

V priebehu chvíle sa z nich stali väčší boháči ako svetové hviezdy, ako sú napríklad herečka Emma Watson alebo spevák Harry Styles. Hoci by si za také peniaze mohli kúpiť luxusné nové auto alebo niečo iné, rozhodli sa, že si zachovajú chladnú hlavu. Preto si kúpili ojazdené auto. Snažia sa, aby im to nestúplo do hlavy. „Nevyskakujem. Nechystám sa vyjsť von a začať to rozkrikovať všade navôkol nás, ešte mi to proste nedochádza,“ povedal Steve.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Steve Thomson (@stevethomson01_),

Stále im to nedochádza

42-ročný Steve povedal, že víťazstvo bolo pre neho a pre jeho rodinu cesta na emocionálnu horskú dráhu. Vrátil sa však do práce, aj keď len na čiastočný úväzok. „Je to stresujúce. Stále nespím a dobre nejem. Cítim sa však normálne a chcem, aby to tak aj zostalo. Pokúšam sa nejaké veci dokončiť pred Vianocami a aj keď nedokážem dokončiť všetko, robím čo môžem, pomedzi stretnutia,“ povedal. Lenka od zistenia, koľko peňazí získali, prestala chodiť do práce v miestnom obchode, Steve však má v úmysle zostať v prácu a v súčasnosti sa snaží zabezpečiť, aby toho stihol do Vianoc čo najviac.

Ich prioritou sú teraz Vianoce

„Budem pokračovať v práci a budem robiť to, čo robím. Teraz budem mať veľa času na premýšľanie, počas Vianoc s mojou rodinou a samozrejme, musím dokončiť prácu, ktorú som dostal.“ Teraz je ich hlavným plánom presťahovať sa z ich trojizbového domu a ísť na väčšie miesto, aby ich tri deti (synovia, ktorí majú 10 a 15 a dcéra, ktorá má 8) mohli mať samostatné izby. So všetkým, čo sa okolo nich stalo, teraz nedokázali vôbec myslieť na Vianoce. „Zatiaľ sme nemali šancu kúpiť žiadne darčeky. Mojou hlavou prioritou sú teraz Vianoce, a potom sa budem snažiť nájsť nám bývanie. Moje hlavné tri záväzky sú rodina, priatelia a komunita, to je všetko. Keď budú oni šťastní, môžem si to užiť aj ja.“