Pamätáte si ešte na tieto siamské dvojčatá? Takto vyzerajú a žijú dnes, majú už 29 rokov

Kristína Hagarová

Foto: Facebook ( Abigail and Brittany Hensel)

Počuli ste už o jedinečných dvojičkách, ktoré zdieľajú len jedno telo? Mnohí ľudia im nedávali veľké šance na život, no napriek prognózam žijú teraz život najlepšie, ako to len vzhľadom na ich stav ide.

O tom, ako sa 29-ročným dvojičkám darí, informoval portál Bright Side. Abby a Brittany Hensel majú 29 rokov a napriek nedostatku pozitívnych prognóz, fyzickým obmedzeniam a ďalším ťažkostiam sú dôkazom toho, že každý si môže splniť sen ak naozaj chce. Dievčatá sa narodili 7. marca 1990 v Minnesote. Ich narodenie bolo prekvapujúce pre lekárov, ale aj pre rodičov, pretože všetky vyšetrenia ukazovali len jedno dieťa a žiadne dvojčatá a ani odchýlky vo vývoji. Nič neukázal ani ultrazvuk.

Memories of our childhood

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Mittwoch, 2. Oktober 2013

Matka nevedela, čo sa deje

Počas pôrodu si matka uvedomila, že sa niečo pokazilo. Lekári panikárili, dieťa jej nechceli ukázať, no keď konečne videli dvojčatá, okamžite sa do nich zamilovali a obavy doktorov zmizli. Život sestier bol však v ohrození už 24 hodín po ich narodení. Napriem negatívnym predpovediam lekárov to dvojčatá prekonali a rok po roku sa vyvíjali ako obyčajné dievčatá. Nehovorilo sa o oddelení, pretože toto riešenie by buď zabilo jedno z dievčat, alebo by trvalo poškodilo ich životy. Samotné dvojčatá si však navykli na život spolu a na to, že sa navzájom podporujú.

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Dienstag, 11. September 2012

Čo majú spoločné?

Ich rodičia urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby sa sestry cítili ako obyčajné deti, napriek nedostatku informácií o ich prípade. Rodina pre ne našla školu, kde sa ku nim správali normálne. Napriek tomu, že by to mohlo pomôcť ich budúcemu vývoju a zdravotnému stavu, rodina nikdy nedovolila, aby na nich robili pokusy. Majú dve hlavy, dve nohy, dve ramená, dve chrbtice, tri pľúca, dve srdca, jednu pečeň, dva žalúdky, tri obličky, spoločný obehový systém a spoločné genitálie. Ich anatómia je skutočne jedinečná a lekári doteraz nevedia, ako je možné, že ich telo dokáže tak dobre fungovať.

Hi Guys………..

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Samstag, 25. Januar 2014

Ako spolu fungujú?

Každé dvojča môže ovládať len svoju stranu tela a nemôže cítiť dotyk druhej sestry. Napríklad, Abby necíti, keď niekto potriasa rukou Brittany a naopak. V čase, keď boli deti, sa dievčatá naučili synchronizovať svoje pohyby aj činnosti. Ľahko sa naučili hrať na klavíri, plávať, jazdiť na bicykli. Vedci veria, že dievčatá majú spoločné nervové prepojenie, aké nemá žiadne ľudské telo, preto si navzájom čítajú mysle, píšu emaily bez toho, aby sa poradili alebo si aj dokončujú vety. Na intuitívnej úrovni tiež synchronizujú potreby svojho tela, teda napríklad, keď chce Abby piť, Brittany má smäd.

In shoping center

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Samstag, 14. September 2013

Majú rozdielne osobnosti

Samozrejme, že problémy s vývojom na seba nenechali dlho čakať. Keď mali 12, Abby začala veľmi rýchlo rásť a jej chrbtica sa začala naťahovať, takže hrozilo zlomeniu ich hrudníka. Vtedy museli zasiahnuť lekári, aby ich životy zachránili. Napriek podobnému vzhľadu sú sestry rozdielne osobnosti. Abby je introvert a rada trávi večery doma. Brittany zase miluje čas strávený so svojimi priateľmi. Iné sú aj ich chute do jedla. V detstve sa často hádali kvôli oblečeniu, ale teraz sa snažia nájsť kompromis.

My childhood pic,,,,,,,,,,,,i'm sorry ours childhood pic,,,,,,,,,,

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Montag, 13. August 2012

Aký majú život teraz?

A ako sa im darí teraz? Vysoká škola sa pre ne stala ďalšou výzvou a nielen, že sa im veľmi dobre darilo, ale dokázali svetu, že je to možné. Za svoju ďalšiu prácu si vybrali vyučovanie. Keď boli tínedžerky, veľmi často hovorili o tom, že by chceli mať veľkú rodinu a hoci je to z fyzického hľadiska možné, veľká otázka je z hľadiska morálky.

Gepostet von Abigail and Brittany Hensel am Montag, 28. Oktober 2013

Teraz vyučujú na základnej škole, a to rôzne predmety. Abby matematiku a fyziku a Brittany literatúru a históriu. Napriek tomu sú platené len ako jedna učiteľka. V súčasnosti odmietajú komunikovať s médiami a neaktualizovali ani svoje sociálne siete. Objavili sa však klebety o tom, že Brittany sa zasnúbila.