Na Slovensko prichádza výrazná zmena počasia. Vracia sa zima aj sneženie

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR/Ján Krošlák

Druhý týždeň tohto roka je pred nami a s ním aj postupná zmena počasia, ktorú už mnohí ľudia očakávajú. Na Slovensko sa vracia zima.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa informácií portálu Imeteo sa na naše územie dostane postupné ochladenie a veľa zrážok. Vo vyšších polohách bude opäť snežiť. Aj keď dôjde na našom území k zmene počasia, výdatné sneženie s celodennými mrazmi je však stále v nedohľadne. Napriek tomu prichádza postupné ochladenie so zrážkami, ktoré budú aj snehové.

Na Slovensko prichádzajú zrážky

„Teploty v pondelok budú v rámci tohto týždňa najvyššie a budú sa pohybovať v rozmedzí od +4 do +9 °C na juhozápade. Dnes sa však treba pripraviť na dážď a silný vietor, ktorý na horách bude dosahovať až silu víchrice,“ uvádza.

Foto: archív TASR

Bude však aj veterno, a to najmä na severnom a strednom Slovensku. Rýchlosť vetra môže dosahovať až 30 m/s, vo vyšších nadmorských výškach až 45 m/s.

Sneh aj dážď

„Okrem veterného dopoludnia dnes treba počítať s dažďom a početnými prehánkami, v západnej polovici Slovenska môže pršať aj výdatnejšie. Od nadmorskej výšky 1 200 metrov môžu zrážky zmeniť skupenstvo a padať vo forme snehu. Aj v utorok treba počítať s upršaným počasím, pričom dážď bude od západu k večeru ustávať. Vo vyšších nadmorských výškach okolo 900 metrov bude snežiť. Teploty oproti pondelka mierne poklesnú, a to od +4 do +7 °C.“

Aj ďalšie dni sa bude ochladzovať, vo štvrtok už teploty nevystúpia nad +6 °C. V stredu budú od nadmorskej výšky 700 metrov zrážky na severe už aj snehové. Vo štvrtok pritom môže nasnežiť aj v nižších polohách, poprípade bude dážď so snehom. Podobné to bude aj v piatok.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk