Toto sú mená, ktoré majú byť v roku 2023 najpopulárnejšie. Rebríček mnohých ľudí prekvapil

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Aj keď rok 2023 ani zďaleka nie je za nami, mnohé portály na základe konca 2022 predpovedajú, aké mená budú počas nasledujúceho obdobia najpopulárnejšie. A zdá sa, že to bude extrémne zaujímavé.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Tyla je zjavné, že hlavne v zahraničí vplýva na detské mená súčasná kultúra a popularita. „Predpovede“ prebrali z portálu Mynametags, ktorý tvrdí, že inšpiráciu budú budúci rodičia brať hlavne zo športu.

Foto: unsplash

Vládnuť budú aj športovci

Po impozantnom predstavení Judea Bellinghama v Katare sa očakáva, že v zahraničí bude populárne práve meno Jude. V roku 2022 sa do rebríčkov vrátilo meno Jack, takže je predpoklad, že v roku 2023 sa bude držať v prvej desiatke najobľúbenejších mien. Medzi dievčenskými menami je to Beth, Ella a Alessia. Po Beth Mead, Ella Toone a Alessia Russo.

Foto: unsplash

Mená z popkultúry

Samozrejme, neočakáva sa len popularita športových mien. Mnohí rodičia sa môžu inšpirovať obľúbenými postavami zo seriálov či filmov. Jedným z nich bola aj jednotka na Netflixe, ktorou bola Wednesday. Vzhľadom na seriál Peaky Blinders môžu byť znova populárne mená ako Arthur či Tommy. Podľa informácií sú trendy v oblasti mien detí často ovplyvnené priamo popkultúrou vrátane televízie, filmu a celebrít.

Ako je na tom Slovensko?

Na Slovensku už dlhšie vládnu rebríčkom rovnaké mená, ktoré len menia svoje poradie. V rámci chlapcov sú dlhodobo populárne mená Jakub, Samuel, Adam, Richard či Filip. Z dievčenských je to Sofia, Ema, Eliška, Nina či Natália. Zatiaľ sa nepredpokladá, že by sa malo niečo radikálne meniť.