Detail korunovácie kráľa Karola mnohých ľudí nahneval. Toto označujú za neúctivé a sebecké

Kristína Hagarová

Foto: Profimedia/ TASR AP

Dátum korunovácie kráľa Karola je už známy. Uskutoční sa v sobotu, 6. mája 2023. Mnohí ľudia však zostali pobúrení.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa informácií portálu Tyla dátum niektorí ľudia označili ako nevhodný a myslia si, že kráľ sa zachoval maximálne sebecky. Dôvod je jednoduchý. Je to dátum, kedy oslavuje štvrté narodeniny syn Harryho a Meghan, Archie.

Foto: Instagram (theroyalfamily)

Považujú ho za sebeckého

Ľudia správy z Buckinghamského paláca interpretovali dosť pohoršene a myslia si, že to Karol urobil naschvál „Vybral si dátum korunovácie, aby sa nemusel zúčastniť Archieho štvrtých narodenín. Jeho sebectvo je úžasné.“ „Mohol si vybrať hociktorý deň, ale nie, on si vybral tento, ktorý je vzácny pre Harryho aj jeho syna.“ „Práve toto je dôvod, prečo si ľudia myslia, že kráľovská rodina je chladná a malicherná.“

Foto: TASR/AP

Pocta pre kráľa Juraja?

Mnohí upozornili na to, že neexistuje, aby si neuvedomil význam toho dátumu a napriek tomu si ho vybral, aby mu „ukradol“ všetku pozornosť. Ďalší si však myslia, že preháňajú. Iní zase poukázali na to, že tento dátum by mohol byť poctou pre kráľa Juraja V., ktorý nastúpil na trón 6. mája 1910.

Korunovácia sa uskutoční vo Westminsterskom opátstve v Londýne a bude ju viesť arcibiskub z Canterbury. Na ceremónii bude zároveň korunovaná aj Kamila.