Z elegantných kostýmov do jednoduchých riflí. Prezidentka ukázala svoju ďalšiu stránku, má však silný odkaz

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka je často označovaná za módnu ikonu a každý jej kúsok je hodnotený. Teraz sa však objavila naozaj v jednoduchých rifliach a čiernej bunde, aby ľuďom zdelila dôležitú vec.

Článok pokračuje pod videom ↓

Prezidentka Zuzana Čaputová nerieši len veci, ktoré sa týkajú vlády. Často sa zameriava aj na to, aby ľudí inšpirovala alebo motivovala. Preto sa rozhodla, že aj teraz svojim sledovateľom na Instagrame prehovorí do duše. Reč je v prvom rade o našej prírode, ku ktorej sa podľa prezidentky príliš pekne nesprávame.

Inšpiráciou môže byť Slovinsko

„Často doma hovorievame, ako sme hrdí na naše hory a prírodu. Ale až príliš často sa k nej nesprávame pekne. Svoju návštevu Slovinska som dnes ukončila v Triglavskom národnom parku. Videla som, že cestovný ruch sa dá rozvíjať aj inak ako na úkor prírodného bohatstva a aj bez divokej výstavby v chránených oblastiach. Rozvoj turizmu môže ísť ruka v ruke s ochranou prírody a biodiverzity aj prírode blízkym hospodárením.

Dôležité slová

Viac ako polovicu územia Slovinska tvoria chránené územia a pre Slovincov je udržateľný turizmus typický. Pomáhajú im legislatívne úpravy obmedzujúce ťažbu len na náraznikové zóny a vďaka právnej subjektivite národných parkov aj efektívnejší prístup k eurofondom.

Ľudia, ktorí v horách žijú, žijú s nimi a vďaka podpore lokálneho podnikania žijú aj vďaka nim. V tom všetkom nám Slovinsko môže byť cennou inšpiráciou.“

Prezidentka Zuzana Čaputová na svojich sociálnych sieťach často zdieľa rôzne dôležité problémy, no ľudia si okrem toho zvyknú všímať aj to, čo má oblečené. Je príjemné vidieť, že prezidentka nemá stále na sebe len kostýmy, ale že v jednoduchých rifliach pôsobí ako obyčajná žena.

Najnovšie články