Princ Charles pozval Harryho a Meghan do Británie. Táto princova reakcia ho však veľmi prekvapila

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (alexilubomirski)

Chce zakopať vojnovú sekeru? Princ Charles mal podľa informácií pozvať Harryho a Meghan spolu s deťmi ku nim domov. Princ Harry mal však veľmi prekvapivú reakciu.

Ako uvádza portál DailyMail, princ Charles mal pozvať princa Harryho a jeho rodinu, aby u nich zostali nejaký čas. Dúfal, že konečne uvidí Lilibet naživo, ale aj Archieho, s ktorým sa nevidel, keď definitívne odišli z Británie. Odkedy sa Meghan a Harry rozhodli skončiť ako pracujúci členovia kráľovskej rodiny, bolo to podľa správ prvý raz, čo niekto urobil takýto výrazný krok.

Foto: TASR/AP

Ponuka tesne pred Vianocami

Túto ponuku mali dostať tesne pred Vianocami, avšak Harry sa rozhodol, že pokiaľ nedostane dostatočnú ochranu zo strany polície, určite neprídu. Podľa dostupných informácií si ju mal chcieť sám financovať. V USA majú ako rodina súkromnú ochranku, ktorá by však mimo krajiny nemala veľké právomoci.

Foto: TASR/AP

V posledných mesiacoch však princ Charles so svojím synom často komunikoval a ich rozhovory sa niesli v priateľskom duchu. „Princ z Walesu bol smutný, že ešte nemal možnosť tráviť čas so svojimi vnúčatami, čo mu veľmi chýba. Je to vynikajúci starý otec a miluje túto rolu, preto mu je ľúto, že nemá možnosť spoznať Harryho deti. Harrymu a Meghan povedal, aby kedykoľvek prišli do Británie a zostali s nimi.“

Nemá nárok na ochranku

Podľa správ však Harry tvrdí, že je pre jeho rodinu nebezpečné prísť do Británie bez toho, aby mu bola poskytnutá ochranka. Avšak, vzhľadom na to, že formálne vystúpil z kráľovskej rodiny, na Scotland Yard nemá nárok. Okrem toho, momentálne by sa jeho príchod s rodinou do Británie nepovažoval za vysoké ohrozenie ich bezpečnosti.

0
Komentovať