Tehotná žena vysúdila 10-tisíc eur: Firma jej odmietla zvýšiť plat, pretože mala nastúpiť na materskú dovolenku

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Tehotná žena vysúdila viac ako 10-tisíc eur po tom, čo jej spoločnosť odmietla zvýšiť plat kvôli tomu, že má nastúpiť na materskú dovolenku.

Ako uvádza portál Tyla, personálna poradkyňa Laura Musguin bola nahnevaná a rozrušená, pretože jej zamietli „nízke“ zvýšenie platu o 2 000 libier, čo je približne 2 300 eur. Rozhodla sa, že firmu zažaluje. Laura sa vrátila z materskej dovolenky so svojím prvým dieťaťom, keď jej povedali, že zvýšenie platu nie je možné, keďže o 4 mesiace ide opäť na materskú so svojím druhým dieťaťom.

Súd odmietnutie považoval za diskrimináciu

Po tom, ako spoločnosť zažalovala, súd rozhodol, že ich odmietnutie sa považuje za diskrimináciu. Laura bola na materskej od júna 2019 do augusta 2020. Keď bola už druhý raz tehotná, išla za personálnym manažérom a požiadala ho o zvýšenie platu, ktoré však vedenie spoločnosti zamietlo.

Ako dôvod odmietnutia uviedli, že má v decembri opäť nastúpiť na materskú dovolenku. Na súde tak vyhrala 9-tisíc libier, čo je viac ako 10-tisíc eur. Laura bola veľmi nahnevaná a naštvaná. „Nešlo ani tak o zvýšenie platu, ale to, prečo to odmietli. Pretože som mala ísť na materskú.“

0
Komentovať