Objavili sa správy, ktoré mnohých ľudí šokovali. Princ George sa vraj kvôli tomuto dôvodu nikdy kráľom nestane

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Princ George bude pravdepodobne čakať desaťročia, kým sa vôbec začne rozprávať o jeho nástupe na trón. V súčasnosti je však otázne či sa vôbec na trón dostane.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Woman and Home, princ George, syn Williama a Kate, je v súčasnosti tretím v poradí na anglický trón, po svojom otcovi a starom otcovi. Je však otázne, či sa vôbec na trón dostane. V posledných mesiacoch sa totižto začalo hovoriť o tom, že monarchia pod vládou princa Charlesa nemusí prežiť.

Foto: TASR/AP

Kto sa môže obávať?

Po smrti kráľovnej Alžbety zasadne na trón jej syn, princ Charles, ktorý však medzi ľuďmi nie je príliš obľúbený. Má 72 rokov a vtipne ho označujú za najdlhšie čakajúceho následníka trónu. Kým kráľovná Alžbeta sa teší dobrému zdraviu napriek svojmu vysokému veku, 95 rokov a je medzi obyvateľmi Británie obľúbená, o jej synovi sa to povedať nedá. Oveľa populárnejší je jeho syn William a množstvo ľudí sa netají tým, že by najradšej videli na tróne jeho.

Foto: TASR/AP

William je obľúbenejší ako Charles

Väčšina vecí, ktoré sa týkajú kráľovskej rodiny, je ukrytých pod rúškom tajomstva a takmer všetko sú len dohady. Avšak, prieskumy verejnej mienky hovoria o tom, že mladší Briti nepovažujú monarchiu za relevantnú. Jej význam sa teda vo svete často preceňuje. Je známe, že princ Charles chce po svojom nástupe na trón monarchiu „zreduktovať“ len na úzkych členov, čo pravdepodobne obyvateľov na čas upokojí.

Niektoré odhady však hovoria, že kým by nastal Georgeov čas nástupu na trón, je veľmi pravdepodobné, že monarchia zanikne. Princ William sa však podľa prieskumov nemá čoho obávať. Po kráľovnej Alžbete je druhým najobľúbenejším členom kráľovskej rodiny.