Peter Pellegrini predstavil svoju novú stranu. Takýto má názov

Lucia Mužlová , TASR

Foto: TASR - Pavel Neubauer

O názve strany sa dlhšie šuškalo, dnes mal Peter Pellegrini tlačovú besedu, na ktorej ho oznámil aj verejnosti. Už včera bol v relácii Na telo blízko moderátor Michal Kovačič. Strana sa nakoniec volá Hlas – Sociálna demokracia.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: TASR – Ján Krošlák

Prieskum Focusu

V prípade vzniku politickej strany súčasného podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho by táto strana získala podporu 19,3 percenta voličov. Umiestnila by sa tesne za hnutím OĽaNO, ktoré by skončilo prvé s podporou 20,3 percenta hlasov. Tretie by skončilo hnutie Sme rodina so ziskom 9,6 percenta. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra Focus pre TV Markíza na vzorke 1009 respondentov od 17. do 24. júna. Výsledky prieskumu televízia prezentovala v nedeľnej relácii Na telo.

Prípravný výbor strany už oznámil zber podpisov potrebných na jej registráciu Ministerstvu vnútra (MV) SR. Strana Petra Pellegriniho však ešte musí podľa zákona vyzbierať minimálne 10- tisíc podpisov, čas má do 25. decembra.

V prieskume preferencií strán a hnutí v prípade vzniku Pellegriniho strany skončila na štvrtom mieste strana Smer-SD s podporou 9,5 percenta. Nasleduje SaS s 8,8 percenta, ĽSNS s 8,3 percenta a Progresívne Slovensko s 5,9 percenta hlasov. V prieskume nasleduje mimoparlamentné KDH (4,0 percenta), koaličná strana Za ľudí (3,5 percenta) a mimoparlamentné strany SMK (3,4 percenta), Vlasť (2,0 percenta), Most-Híd a SNS.

Najnovšie články