4-ročnému chlapčekovi mali robiť rutinnú operáciu, rodičia zostali v šoku: Miesto toho mu spravili vazektómiu

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Americká rodina žaluje nemocnicu v Texase po tom, čo ich štvorročnému synovi omylom urobili vazektómiu počas operácie slabín. 

Ako uvádza portál Ladbible, podľa súdnych dokumentov sa doktorka Susan Jarosz pokúšala chlapcovi operovať slabiny, no miesto toho urobila vazektómiu. Hneď na to informovali rodičov o chybe a možných krátkodobých a dlhodobých následkoch, ktoré by dieťa mohlo utrpieť.

Môže byť neplodný

Chlapec môže byť po chirurgickom zákroku neplodný. Rodina teraz žaluje doktorku a tiež aj nemocnicu o náhradu škody vo výške 500-tisíc dolárov, čo je maximálna suma, akú by mohli získať. „Akonáhle bude dieťa dosť staré na to, aby vedelo o tom, čo sa stalo a dokáže to spracovať a prijať samého seba, bude možné viesť rozhovor o tom, čo to znamená.“

Právnik v tom má jasno

„Je tiež možné, že na to, aby mal deti, bude musieť využiť služby asistovanej reprodukcie. To sú však veci, ktoré je príliš skoro riešiť.“ Právnik rodiny však tvrdí, že chirurg nedodržal štandardný postup a zle odhadol situáciu.

„Takáto situácia je síce zriedkavá, ale je to jednoduchá operácia, čiže je potrebné správne identifikovať anatómiu predtým, než začnete operovať.“

1
Komentovať