Jej telo začalo postupne požierať samé seba. Bývalá vegánka dnes neje nič iné ako mäso a to vďaka uhryznutiu pavúka

Lucia Mužlová

Napriek tomu, že každý z nás je slobodný a môže si vybrať cestu, ktorou sa vydá, sú medzi nami skupiny ľudí, ktoré nedokážu akceptovať názory iných. Takýto ľudia sa nájdu medzi bežnými mäsožravcami, ale aj medzi vegánmi. Čo by povedal „ortodoxný“ vegán na príbeh Sylwie, ktorá dnes konzumuje prevažne len mäso napriek tomu, že bola tvrdou vegánkou po mnoho rokov?

Článok pokračuje pod videom ↓

Sylwia Tabor pochádza zo Sacramenta a stala sa jej zvláštna vec. V júli ešte v roku 2017 bola táboriť s priateľmi, keď ju do nohy uhryzol pavúk. Najskôr tomu nevenovala veľkú pozornosť. Vyhodila sa jej nepekná vyrážka, no to nebolo zďaleka všetko. Jej mäso začalo postupne hniť. Koncom augusta už bolo uhryznutie a jeho následky o veľkosti dlane. Práve vtedy sa Sylwia rozhodla situáciu riešiť.

http://www.ladbible.com/news/news-former-vegan-now-only-eats-meat-after-spider-bite-20190102

Gepostet von Tofuleaks am Mittwoch, 2. Januar 2019

Okamžite vyhľadala lekársku pomoc a v nemocnici jej žiaľ bola diagnostikovaná nekrotizujúca fasciitída (NF), pričom musela podstúpiť trojhodinovú operáciu, aby lekári zastavili šírenie sa choroby. Na žalúdku jej urobili tzv. kožný štep, pretože časť z neho bola už zničená vlastným telom, ktoré sa takto voči chorobe bránilo.

V nasledujúcich mesiacoch trpela neskutočnými žalúdočnými problémami. Bola tvrdou vegánkou, nejedla žiadne mäso ani živočíšne produkty a jej telo sa voči takémuto stravovaniu bránilo. Mávala teploty, bolesti, kŕče a hnačky. Brala množstvo liekov, medzi nimi aj antibiotiká a cítila sa naozaj veľmi zle. Napokon zistila, že za všetko môže vegánstvo.

Po tomto zistení začala od tohto spôsobu stravovania odhovárať aj ostatných ľudí. Sama tomu na začiatku neverila. Až keď prešla aj na mäsitú stravu, všetky jej problémy sa zrazu rozplynuli. Trávenie sa napravilo a už ju netrápili žiadne črevné problémy. Ako sama povedala, čím viac mäsa jedla, tým viac prichádzala na to, že konzumácia mäsa je najefektívnejším spôsobom, ako jej telo absorbuje živiny. Navyše, ak k nemu pridáte aj sacharidy a zdravé tuky, máte vyhraté.

Sylwia tvrdí, že dnes je oveľa zdravia, ako kedykoľvek predtým a že jej zmena stravovania zmenila celý život. Má oveľa viac energie, je silnejšia a netrápia ju problémy s trávením. Vegánkou sa stala z etických dôvodov, preto si aj dnes presne zisťuje, odkiaľ mäso, ktoré konzumuje pochádza. Vždy nakupuje u miestneho farmára a vie, že tam sa k zvieratám nesprávajú nehumánne. Ľudí varuje, že semená a čisto rastlinná strava môžu telo oberať o dôležité živiny, ktorých nedostatok si skôr či neskôr vyberie svoju daň.

ladbible.com