Meteorológovia vydali upozornenie. Mieri k nám víchrica, okrem silného vetra prinesie zimu aj sneženie

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Aj keď meteorologická jar už začala a počasie vyzeralo veľmi príjemne a jarne, všetko sa už čoskoro zmení. Slovensko čaká návrat zimy a príde aj marcový sneh. Teploty budú klesať pod hranicu dlhodobého normálu.

Ako informuje portál Imeteo, na Slovensku zatiaľ panuje stabilné počasie, ktoré ovplyvňuje tlaková výš. Aj teploty sú nadpriemerné a takto by to malo pokračovať do konca tohto týždňa. Aj víkend bude teplý a slnečný, v sobotu môžeme očakávať teploty až okolo +10 °C. Zmenu môžeme očakávať už v nedeľu.

Zmena príde na prelome týždňov

„Podľa aktuálneho vývoja to vyzerá tak, že hneď na prelome týždňov sa začne počasie v Európe výrazne zhoršovať. Tlaková výš, ktorá k nám zasahuje od severozápadu zoslabne a nad Britskými ostrovmi sa prehĺbi tlaková níž. Táto tlaková níž sa dostane nad Severné mora a bude postupovať smerom nad Nemecko a do Poľska. Tlaková níž k nám od severu vtiahne chladnejší vzduch a na začiatku týždňa k nám prinesie aj zrážky,“ informuje portál Imeteo.

Ochladenie príde v nedeľu

Zhoršenie počasia pritom príde už v noci zo soboty na nedeľu. V nedeľu sa výraznejšie ochladí. Oproti sobote, kedy budú maximálne teploty dosahovať +5 až +12 °C, v nedeľu to bude maximálne +7 °C. Počasie bude zamračené a pripraviť sa môžete na snehové prehánky na severe. „V prvej polovici budúceho týždňa z Nemecka do strednej Európy dorazí tlaková níž, ktorá prinesie veľa zrážok a silný vietor. Našu oblasť by mala zasiahnuť ďalšia víchrica, ktorá prinesie veľmi silný, nebezpečný vietor.“

Mieri k nám víchrica

Aj keď je ešte stále príliš skoro predpovedať, čo presne môžeme očakávať, prvá polovica budúceho týždňa bude veterná a chladná. Denné teploty sa budú pohybovať od 0 do +7 °C a nočné teploty pôjdu slabo pod bod mrazu. Na horách môžeme očakávať snehové zrážky, takisto aj na severe. V nižších polohách zase striedanie dažďa a sneženie. Zdá sa teda, že nás čaká typicky premenlivé, jarné počasie so striedaním sneženia a dažďa.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články