6 pravidiel kráľovskej rodiny, ktoré navždy zmenila kráľovná ľudských sŕdc, princezná Diana

Gabriela Kinčoková

Princezná Diana zohrala v kráľovskej rodine veľkú úlohu. Podarilo sa jej mnoho vecí v  prísne fungujúcej rodine zmeniť. To, čo si najviac na nej ľudia vážili bolo, že ukázala svetu, že je len obyčajný človek.. Lady Diana veľakrát porušila kráľovský protokol a kráľovská rodina sa na ňu dívala zvrchu. Tu je 6 pravidiel, ktoré navždy zmenila. 

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Vybrala si sama zásnubný prsteň


V kráľovskej rodine funguje výber prsteňa tak, že sa zvyčajne objednáva od tých najvýznamnejších klenotníkov. Okrem toho sa rodinné pamiatky a teda aj prstene tradujú. Prsteň pre Alžbetu II. bol vyrobený z najčistejšieho diamantu, ktorý bol prevzatý z čelenky princeznej Alici, matky princa Filipa. Princezná Diana však porušila tradíciu a vybrala si prsteň z katalógu. Samozrejme, ani tento prsteň nebol lacný špás. Aj tento prsteň prešiel dedičstvom a teraz zdobí ruku krásnej vojvodkyne Kate.

#2 Ako prvá porodila mimo paláca


Kráľovská rodina vybavila palác tak, aby sa nasledovníci trónu mohli narodiť práve v sídle. Avšak, až príchod princeznej Diany spravil zlom a ona prvá porodila svoje deti na klinike. Vojvodkyňa Kate takisto nasleduje Dianu a každé zo svojich troch detí porodila na klinike. Zaujímavosťou je, že po každom pôrode vyšla Kate v podobných bodkovaných šatách ako prvýkrát princezná Diana.

#3 Diana vychovávala inak


Pred príchodom Diany do paláca boli city voči deťom chladnejšie. Nebolo prípustné tráviť s nimi veľa voľného času už vôbec ich brať na cesty okolo sveta či výlety. Keď mal princ Charles 2 roky, šli kráľovná Alžbeta a Filip na Maltu. O malého Charlesa sa vtedy starali jeho starí rodičia. Kráľovná veľa cestovala po svete, avšak len zriedkavo brala svoje deti so sebou a city k svojim deťom len málo prejavovala na verejnosti.

Príchod Diany do rodiny však všetko zmenil. Ona a princ Charles brávali svoje deti na cesty, nech mali akékoľvek povinnosti. Nebála sa ukázať svoje materské city na verejnosti a svoje deti kedykoľvek objala čo bolo v rozpore s kráľovskými pravidlami. Možno práve kvôli tomu si zaslúžila toľko uznania.

Dediči trónu museli mať samozrejme dostatočné vzdelanie. Preto od 5 do 8 rokov bola pri malom princovi Charlesovi vychovávateľka. Diana sa však tomuto pravidlu postavila a William a Harry ako prví navštívili materskú školu. Princezná Diana sa snažila aby jej synovia prežili naozajstné detstvo. Chodili spolu na výlety, mohli nosiť džínsy, vesty či chodiť verejnou dopravou. Oni jej lásku opätovali a dodnes hovoria, že vzťah s princeznou Dianou mali lepší než s otcom, princom Charlesom. Túto dôležitú vlastnosť zdedil princ William po svojej matke a svoje deti sa snaží brať na cesty so sebou. Taktiež navštevujú materskú školu a často ich tam sám zanesie.

#4 Diana si vybudovala obrovský cit k „obyčajným“ ľuďom


Každý kto pozná príbeh princeznej Diany vie, že jej meno je úzko späté s charitou. Snažila sa pomáhať kde mohla. Ľudia ju nazvali „kráľovnou ľudských sŕdc“ pretože navštevovala nie len nemocnice, ale snažila sa pomáhať v každom smere. Nebála sa objať ženu s HIV. Bojovala o zákaz protipechotných mín, cestovala do rizikových oblastí, pomáhala bezdomovcom alebo starším ľuďom. Diana sa stala skutočným symbolom svojej generácie a ľudia ju naozaj zbožňovali.

Jej obrovským darom bol súcit. Nikdy predtým nebola kráľovská rodina tak blízko k ľuďom, ako po jej príchode. Čo sa týka protokolu, nebolo možné aby sa obyčajný človek smel dotknúť niekoho z kráľovskej rodiny. Diana však toto pravidlo porušila a objímala chorých ľudí alebo malé deti. Princ William a Harry tiež zdedili tento obrovský dar od svojej matky a venujú sa charite a porušujú aj pravidlo objatia.

#5 Nebála sa ukázať svoje city


Princezná Diana bola v časoch svojej najväčšej slávy na každej titulnej strane časopisov a paparazzi sledovali každý jej krok a každé gesto. Napriek tomu však bola k novinárom vždy úprimná, no niekedy až príliš. V roku 1995 poskytla tajný rozhovor, v ktorom priznala problémy s manželom Charlesom. Princezná neváhala hovoriť o svojich problémoch a trápeniach. Zdieľala svoje emócie a radosť a práve to na nej ľudia milovali. Jej synovia sa tiež neboja hovoriť o svojich pocitoch. Snažia sa byť úprimní. Megan Markle, ktorá je ženou princa Harryho sa stala vôbec prvou, ktorá zdieľala detaily ich vzťahu s tlačou ešte predtým, ako to potvrdil Kensingtonský palác.

#6 Experimentovala s módou


Napriek tomu, že kráľovská móda je veľmi prísna, princezná Diana vždy dokázala vyzerať módne, slušne a elegantne. Nebála sa experimentovať, použila náhrdelník ako diadém. Diana bola prvou ženou v kráľovskej rodine, ktorá si dala na formálne podujatie nohavice. Jej trend doteraz nasleduje aj Megan Markle, ktorá rada nosí práve kostými. Diana milovala čiernu farbu a veľmi často sa práve do tejto farby obliekala aj napriek tomu, že kráľovská rodina používala túto farbu ako farbu smútku a nosila ju výlučne na pohreby. Diana sa jednoducho stala revolucionárom módy v paláci. Čo sa týka Megan Markle tiež vystupuje do popredia. Na nedávnej udalosti sa objavila v šatách, ktoré odkrývali ramená, čo protokol zakazuje.

Lady Diana bola žena, ktorá veľmi ovplyvnila fungovanie v celej Veľkej Británii. Môžeme však povedať, že zasiahla aj do života mimo Británie. Ovplyvnila mnoho žien, ktoré sú dnes vďaka nej odvážnejšie a viac sebavedomé.„Sledujem, čo mi hovorí moje srdce, nie hlava a to aj keď to ma vedie k problémom. Ale niekto by mal byť bližšie k ľuďom, milovať ich a viesť ich,“  povedala Diana. 

Pozri aj: Kate a Meghan majú v rodine silnú konkurenciu. Táto kráska je najštýlovejšou členkou kráľovskej rodiny

Gabriela, adme.ru