Prezidentka Zuzana Čaputová sa spojila s veľvyslancami. Toto bude dôležité pre budúcnosť Slovenska

TASR

FOTO TASR - Martin Baumann

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok spojila so všetkými veľvyslancami členských štátov Európskej únie akreditovanými na Slovensku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veľvyslanci sa zaujímali najmä o vnútropolitickú situáciu na Slovensku spojenú so zvládaním koronakrízy, klimatickú politiku a postoje Slovenska k aktuálnym európskym témam. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. „Veľvyslanci pozitívne vnímajú najmä zmeny v justícii, ktoré smerujú k očiste justičného systému, a oceňujú aj postoj Slovenska v rámci V4, ktorý podporuje dosiahnutie európskej dohody na pláne obnovy,“ uviedla Čaputová.

Pre budúcnosť Slovenska

Doplnila, že tento plán je pre budúcnosť Slovenska mimoriadne dôležitý, keďže sa v roku 2021 predpokladá aj zlepšenie epidemiologickej situácie. Podľa prezidentky sa tak znova bude môcť riešiť otázka obnovy slovenskej ekonomiky a sociálneho systému po ťažkej kríze.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Hovorili tiež o rozpočte EÚ či o fonde obnovy, ale aj o cieľoch znižovania emisií do roku 2030, ktoré by sa mali tento týždeň prijať na samite lídrov krajín EÚ v Bruseli. Stretnutie sa koná každý polrok, vždy z iniciatívy krajiny predsedajúcej v Rade EÚ, v tomto prípade Nemecka.

Najnovšie články