Slovenka napísala silný príspevok, ktorý sa dotkol mnohých ľudí: Zvažujem, že zo života odstrihnem moju mamu, toto je dôvod

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Rodinné vzťahy sú skutočne veľmi komplikované a len málokedy je všetko ideálne. Kvôli rozdielnym názorom sa zvyknú pohádať a niekedy aj úplne prerušiť kontakt. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Základom všetkých vzťahov je komunikácia. Nielen medzi partnermi, ale práve aj v rodine. Nevypovedané problémy, ktoré trápia jednu alebo druhú stranu zvyknú vyústiť do otvoreného konfliktu, kedy sa ľudia prestanú rozprávať úplne. Vzťah matka a dcéra dokáže byť úžasný, no to len vtedy, keď sa obe strany snažia. Na stránke Priznania žien sa objavil silný príspevok Slovenky, ktorá uvažuje nad tým, že zo svojho života a zo života svojich detí „odstrihne“ svoju mamu. Jej dôvody sú jasné.

Nechcú s nimi tráviť čas

„Často zvažujem, že svoju mamu „odstrihnem“ zo svojho života a života svojich detí. Pretože jej nezáujem a lenivosť ma zraňuje. Nikdy nezavolá, volala len vtedy, ak potrebovala niečo. Pozrieť vnúčatá príde raz za rok, lebo však kto by sedel doma a čumel do bedne. Zranilo ma, že neprišla na moje promócie, lebo by musela cestovať 20km! Nikto z rodiny nemá ani maturitu, naivne som si myslela, že sa bude tešiť. Na mojej svadbe bola pár hodín, platila som hotel celej rodine, na druhé ráno neprišli na posedenie k nám ani pre výslužku. Nechcelo sa im!

Ako by ste reagovali?

Pomáhala som jej, ako som vedela mnoho rokov, nič to pre ňu neznamenalo. Nezdieľa so mnou narodenie mojich detí. Druhé dieťa ani neprišla pozrieť! Mám pocit, že som sirota. Otca nemám, moj otčim ani nevie, ako sa moje deti volajú. Svokra robí rozdiely medzi vnúčatami, lebo si hovorí, že aj tak je tisíckrát lepšia babka ako tá druhá, ktorá im ani nezavolá. Hnevám sa, na svoju mamu a zvažujem, že už jej nezavolám, pretože som stále zranená, keď povie, že jej sa nechce na Vianoce prísť pozrieť vnúčatá. Teda muž by išiel pre ňu autom, a ja som nakúpila deťom darčeky za ňu, keďže na ne nemá. Som hlúpa, ale už ju nechcem nikdy vidieť, aj keď ju ľúbim!“

Najnovšie články