Pacienti hodnotili slovenské nemocnice. Pozrite si kompletný rebríček, neuveríte, v ktorých mestách sú tie najlepšie

TASR

Foto: SITA/TASR

Pacienti za rok 2023 najlepšie hodnotia najmä onkologické ústavy. Naopak, horšie vnímajú štátne univerzitné a fakultné nemocnice. Vyplýva to z prieskumu štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), do ktorého sa zapojilo 12 141 hospitalizovaných pacientov. TASR o tom informovala Ivana Linetová z oddelenia komunikácie zdravotnej poisťovne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zdravotnícke zariadenia si v prieskume medziročne opäť mierne polepšili. „Zatiaľ čo v roku 2022 dosiahli priemernú známku 1,54, v roku 2023 získali priemernú známku 1,50. Najlepšie hodnotenia získali onkologické ústavy, na opačnom konci skončili v hodnoteniach štátne univerzitné a fakultné nemocnice,“ ozrejmila.

Respondenti vyjadrili najvyššiu spokojnosť s nemocnicami v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Naopak, najmenej spokojní boli so zariadeniami v Nitrianskom a Trenčianskom kraji. Najvyššiu známku v kategórii štátne univerzitné a fakultné nemocnice dostala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Za ňou sa umiestnili Univerzitná nemocnica Martin a Fakultná nemocnica s poliklinikou J. Reimana Prešov.

Ako dopadli všeobecné nemocnice?

Zo všeobecných nemocníc poistenci najlepšie hodnotili Nemocnicu Bory v Bratislave, Nemocnicu AGEL Košice-Šaca, Nemocnicu svätého Michala v Bratislave spolu so Železničným zdravotníctvom Košice. Medzi špecializovanými zdravotníckymi zariadeniami sa najlepšie umiestnili Kardiocentrum AGEL v Košiciach-Šaci, Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica a Národný endokrinologický a diabetologický ústav v Ľubochni.

Špecializované ústavy srdcovo-cievnych chorôb sa zoradili v poradí Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb Košice a Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici.

Z onkologických ústavov hodnotili poistenci najlepšie Onkologický ústav sv. Alžbety v Bratislave, Národný onkologický ústav Bratislava a Východoslovenský onkologický ústav v Košiciach.

Najnovšie články