BLESKOVÁ SPRÁVA: Bratislavské letisko obnovuje lety. V pláne sú zatiaľ tieto destinácie

SITA

Foto: Ralf Roletschek / CC BY 3.0 DE

Letecká spoločnosť Ryanair tam chce po obnovení medzinárodnej leteckej dopravy obnoviť pravidelné lety od júla, dopravca Wizz Air chce zabezpečiť lety do bulharskej Sofie už od 15. júna.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave plánuje v najbližšom čase začať vybavovať lety do Bulharska, Grécka a na Cyprus. Letecká spoločnosť Ryanair tam chce po obnovení medzinárodnej leteckej dopravy zabezpečovať pravidelné lety od júla, dopravca Wizz Air chce prevádzkovať lety do bulharskej Sofie už od 15. júna.

Foto: unsplash

Bratislavské letisko o tom v utorok informovalo v reakcii na to, že premiér Igor Matovič v ten istý deň po stretnutí konzília epidemiológov oznámil úplné otvorenie hraníc s ďalšími šestnástimi krajinami Európy, čím ich počet stúpol na devätnásť.

Po otvorení hraníc a uvoľnení podmienok cestovania bez obmedzení by mala byť umožnená aj medzinárodná doprava, vrátane leteckej. Do ostatných krajín, v ktorých sa aktuálne uvoľňuje cestovanie, sa v súčasnosti z bratislavského letiska na pravidelných linkách nelieta. Pravidelné lety na Maltu má Ryanair v pláne od konca októbra.

Tieto lety sú na pláne už toto leto

Ryanair plánuje od júla obnoviť približne 40 % letov v rámci svojej siete. Z Bratislavy chce lietať do bulharského Burgasu od 4. júla každý piatok, do gréckeho Solúna (Thessaloniki) od 6. júla a na ostrov Korfu od 7. júla. Lety do gréckej metropoly Atény má írsky nízkonákladový dopravca v pláne obnoviť od zimného letového poriadku koncom októbra.

Foto: pixabay

Do Pafosu na Cypre plánuje lietať od 4. júla každú sobotu. „Pravidelné lety Ryanairu z Bratislavy na ostrov Malta sú v pláne od zimného letového poriadku, od konca októbra,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letecký dopravca Wizz Air má z Bratislavy plánované lety do bulharskej Sofie od 15. júna trikrát týždenne v júni, od júla štyri razy v týždni. „Od druhej polovice júna má pravidelné sezónne letecké linky naplánované z Bratislavy aj dopravca Smartwings. Využívajú ich cestovné kancelárie aj individuálni cestovatelia.

Foto: pixabay

Počas tohtoročnej letnej sezóny by mali z Letiska M. R. Štefánika smerovať letecké linky na grécke ostrovy Kréta (Heraklion), Rodos, Zakynthos a Korfu, do bulharského Burgasu či Larnaky na Cypre a spiatočne,“ priblížila Ševčíková. Cyperský dopravca Cyprus Airways, ktorý chcel práve od 9. júna obnoviť pravidelnú linku z Bratislavy do Larnaky na Afroditinom ostrove (plánoval aj lety na grécke ostrovy Rodos a Korfu), pre koronakrízu svoje plánované lety z Bratislavy tento rok neuskutoční.

Platiť budú hygienické opatrenia

Hygienické opatrenia, ktoré bude potrebné na letiskách dodržiavať po spustení civilných letov, nariaďuje slovenským letiskám hlavný hygienik či Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR. „Letisko M. R. Štefánika sa pripravuje na ich zavedenie po tom, čo bude nariadenie konkretizované. Už teraz je však samozrejmosťou pravidelná dezinfekcia priestorov terminálu letiska, letiskových autobusov, madiel a dotykových plôch,“ poznamenala Ševčíková. V budove letiska sú umiestnené zariadenia na dezinfekciu rúk a zamestnanci letiska, ktorí prichádzajú do kontaktu s cestujúcimi, nosia osobné ochranné pracovné prostriedky. Vstup do budovy letiska je povolený len s ochranným rúškom na tvári.

Najnovšie články