Toto by mala vedieť každá žena! Zlaté pravidlá vášho správania ovplyvnia činnosť a správanie vášho manžela

Monizz

Za všetkým hľadaj ženu. Tak sa hovorí a nemôže sa ani hovoriť pravdivejšie. Je totiž dokázané, že za každým úspešným mužom stojí nejaká žena. Rovnako tak je to aj v manželstve či partnerstve. Ak sa žena správa k mužovi pekne, dokáže si ho okolo prsta doslova omotať. Vedeli ste, že to, ako sa budú správať vaši partneri, je ovplyvnené tým, aké k nim ste?

pixabay.com

Ak máte doma lenivca, ktorý najradšej leží a ani sa nehýbe alebo, naopak, muža, ktorý z domu stále uteká a vyhľadáva krátkodobé radosti v podobe barov, je možné, že niečo nerobíte dobre. A nemyslite, že vás hneď obviňujeme zo všetkých prehreškov vášho partnera, no správna žena si svojho muža vie získať. Ten potom nehľadá potešenie inde, ale rád trávi čas so svojou polovičkou. A to je svätá pravda, žiaden antiženský a promužský fakt.

Príklad za všetky

Akúkoľvek problematiku zväčša najlepšie pochopíme na konkrétnych príkladoch. Napríklad takí Obamovci. Michelle je vzorná manželka vždy s úsmevom na perách. Jej záujem a vášeň pre udržiavanie rodinného kozubu k nej najbližších iba priťahuje. Stretáva sa aj s priateľkami, má aj svoje koníčky. No tým najväčším a najobľúbenejším je rodina. A nikto nemôže povedať, že Michelle Obamová je puťka, ktorá len sedí doma na zadku, upratuje, varí, žehlí, chystá deťom desiatu a spásonosne čaká na príchod svojho manžela.

View this post on Instagram

Happy Anniversary. 💕

A post shared by Barack Obama (@barackobama) on

Takáto Michelle Obamová nám môže ísť všetkým príkladom, pretože je vždy ženská a pekne upravená, má silné materinské cítenie, čo priťahuje každého ľudomila a zväčša aj každého muža, je dominantná v tom, čomu rozumie a čo má pod palcom a submisívna zasa v tom, čomu rozumie jej manžel. Vie sa zabávať a vie aj ostať doma a užívať si chvíle strávené sama so sebou. Zdá sa, že je vo všetkom tak akurát. Asi preto jej v živote ku šťastiu ani nič nechýba. Veľmi pozitívny príklad!

Negatívny dopad manželky na manžela

Ak je žena príliš aktívna a často je preč z domu, jej mužská polovička sa často cíti úplne zbytočne. Zo zotrvačnosti vysedáva pri televízii a aj keď sa mu v pracovnej oblasti darí, doma to akosi nefunguje, preto sa utieka k malicherným činnostiam.

Ak je žena vždy „mozgom“ svojho manžela a všetko vie lepšie než on, stáva sa z neho chlap pod papučou. A on dobre vie, že mu to nepristane, preto sa môže uchyľovať k podráždenosti voči manželke, agresivite či v tom najhoršom prípade aj k fyzickému násiliu.

Ak sa žena so svojim manželom stále háda a presviedča ho len o správnosti jej názorov, netreba sa čudovať, keď sa muž zmení na človeka bez vlastného názoru, ktorý postupom času nebude schopný zastať si vlastný názor a urobiť dôležité rozhodnutia.

Ak sa žena za všetko urazí, manžel na ňu skôr či neskôr začne reagovať hnevom.

Ak žena manžela podvádza hoci len v mysli, muž to vycíti a podľa psychológov začne byť lakomý. Načo by utrácal peniaze na manželku, ktorá oňho ani nestojí?

pixabay.com

Ak žena mužovi zakazuje podnikať chlapské aktivity, pri ktorých vybije prebytočnú energiu, postupom času sa môže začať utiekať k alkoholu, hazardu či fajčeniu, ktoré sa podľa neho stane prejavom najvyššej možnej mužnosti. A doma bude znieť: A čo také zlé som urobil? Veď to predsa robia všetci chlapi.

Ak žena manželovi nepreukazuje nehu, náklonnosť, zdvorilosť a starostlivosť, začne ju hľadať inde.

Ak chce byť žena zodpovedná za všetko sama a nedovoľuje prevziať zodpovednosť svojmu mužovi, stane sa z neho len nezodpovedný lenivec, ktorý jej všetko pokorne prenechá. Keď to však žene začne postupom času liezť na nervy, neurobí s tým už absolútne nič.

Ak žena mužovi neotvorí svoje srdce, stane sa z neho nenásytník. V takom zmysle, že len zriedka od neho dostane kyticu, nedočká sa prekvapenia na výročie či narodeniny. Nebude mať totiž pocitu, že jeho polovička o to vôbec stojí.

Pozitívny dopad manželky na manžela

Ak sa žena snaží udržať rodinu pokope, v srdci svojho manžela bude vždy bohyňou.

Ak žena svojmu manželovi dôveruje a neneguje všetky jeho skutky, bude túžiť stále ju ochraňovať ako svoj poklad.

Ak žena mužovi otvára svoje srdce, stane sa veľkorysým a nebude hľadať žiadne výhovorky ako jej priania nesplniť.

Ak žena zdieľa temperament a charakter jej manžela, snaží sa aj on zdieľať ten jej a nikdy ju nesklamať. Takto sa to nazýva, keď sa povie, že sa stretnú dve rozličné povahy, ktoré si napriek všetkému porozumejú.

pixabay.com

Ak je manželka k svojmu manželovi úprimná, ten nikdy nebude mať dôvod ju klamať, pretože jej city si bude vždy vážiť.

Ak žena svojho manžela rešpektuje, ten sa stáva istejším a ostatní ľudia ho tiež vnímajú ako autoritu. To pomáha nielen jeho egu, ale aj láske voči najbližším, ktorými je vlastná rodina.

Ak sa teda často hádate, skúste to na pár dní vymeniť za pokojnú reč a hľadajte to, čo vás spája, nie čo vás rozdeľuje. Snažte sa nasmerovať svoje porozumenie, mozog, city na vášho manžela a čakajte na reakciu. Nečakajte na ňu však okamžite. Ak ste už upadli do stereotypu, chvíľu potrvá, kým sa z neho dostanete. Na to je však partnerstvo. Dáva vám čas veci zmeniť a dáva vám aj priestor na prejavenie lásky. Urobte tak a uvidíte, že sa stanete šťastnejšou než keď ste mali všetko pevne v rukách.

Pozri aj: 6-násobná mamička nenávidela svoje telo! Raz si ale vypočula rozhovor svojho manžela o jej striách na tele a všetko pochopila

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

0
Komentovať