Martin na bielom koni tento rok nepríde, milovníci zimy sú sklamaní. Meteorológovia zverejnili predpoveď, ktorá nepoteší

Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Vladimír Mièek

Už v piatok svoj sviatok oslávi Martin, o ktorom sa hovorí, že prichádza na bielom koni. Posledné roky sme si však už všetci zvykli na to, že snehovú pokrývku so sebou neprináša.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa sneženia na našom území nedočkáme. Máme za sebou mimoriadne teplé dni, hlavne záver októbra bol veľmi teplý a na mnohých miestach bolo aj o 10 °C teplejšie ako je priemer. Aj teraz ide stále o veľmi vysoké teploty.

Teploty sú nadpriemerné

Tie sú oproti dlhodobému normálu teplejšie aj o viac ako 5 °C. Podobne to bude pokračovať aj v ďalšie dni. Do strednej Európy síce bude postupovať studený front, avšak teploty sa výraznejšie meniť nebudú, pribudnú len oblaky. Od štvrtku môžeme rátať s prehánkami a dažďom na väčšine územia a na horách bude snežiť.

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Kedy príde sneženie?

V piatok, na svätého Martina, postúpi studený front cez našu oblasť ďalej na východ a stred tlakovej výše sa presunie nad Česko, Slovensko a Poľsko. Bude preto oblačno až zamračené, na západe a neskôr aj inde miestami zmenšená oblačnosť. Vo vysokých polohách môžeme počítať so snežením, avšak teplota sa meniť nebude.

Ochladenie príde

Martin teda na bielom koni dorazí do vysokých polôh, kde však tiež nebude príliš výrazné. Meteorológovia upozorňujú na to, že predpovedať počasie na viac ako 3 až 5 dní dopredu je náročnejšie, modely zatiaľ s výrazným snežením na Slovensku nepočítajú. V niektorých častiach Európy sa ráta so snežením okolo 20. novembra, Slovenska sa to však netýka.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články